TransferWise sõlmis partnerluse Ühendkuningriigi pangaga

TransferWise`i tegevjuht ja kaasasutaja Kristo Käärmann
TransferWise`i tegevjuht ja kaasasutaja Kristo Käärmann

Ühendkuningriigi äpipõhine pank Monzo ja eestlaste finantstehnoloogiaettevõte TransferWise sõlmisid kokkuleppe, mis võimaldab Monzo klientidel kiirelt ja soodsalt rahvusvahelisi makseid teostada.

Monzo on integreerinud TransferWise’i rakendusliidese ehk API (Application Programming Interface), et kliendid saaksid raha saata otse Monzo mobiilirakendusest 16 valuutas.

TransferWise'il on sarnane koostöö ka Prantsuse panga BPCE, Saksa mobiilipanga N26 ja Eesti LHV-ga.

Monzo klientidele, kel TransferWise'i kontot veel ei ole, luuakse konto automaatselt, kui nad otsustavad välismaale ülekande teha. Kui nad juba on TransferWise'i kasutajad, siis saavad nad Monzo kaudu sisse logides samu andmeid kasutada.

TransferWise'i tegevjuht ja kaasasutaja Kristo Käärmann ütles, et Monzo jagab meie kirge tuua pangandussektorisse õiglust ja läbipaistvust, mistõttu on suurepärane, et nüüd on ka Monzo klientidele meie API kaudu rahvusvahelistele maksetele ligipääs tagatud. "Monzo on meie esimene turule toodud partnerlus Ühendkuningriigi pangaga, mis lisandub meie teistele Euroopa partneritele, kes soovivad oma klientidele pakkuda paremaid teenuseid. Koos seame jaepanganduses uue standardi, luues nutikaid ja soodsaid teenuseid, mis päriselt vastavad tänapäeva tarbija ootustele,” lisas Käärmann.

Monzo tegevjuhi Tom Blomfieldi sõnul on ettevõte juba mõnda aega soovinud oma klientidele rahvusvahelisi makseid pakkuda nii, et nad ei peaks välismaal elavatele sõpradele ja sugulastele raha saatmiseks üüratult kõrgeid tasusid maksma. "Nii TransferWise kui Monzo on pühendunud õiglaste, läbipaistvate ja kasutajasõbralike toodete loomisele. TransferWise on rahvusvahelisi makseid murranguliselt muutnud ja meil on väga hea meel, et meie klientidel on nüüd liigipääs kiiretele, soodsatele ja mugavatele rahvusvahelistele ülekannetele, otse läbi Monzo rakenduse," rõõmustas Blomfield.

Rahvusvahelisi makseid hakatakse järgnevatel nädalatel pakkuma Monzo 750 000 kliendile. Nii Androidi kui iOS-i versiooni kasutavad kliendid hakkavad rahvusvaheliste maksete võimalust nägema juba tänasest. Monzo partnerlus TransferWise'iga on uusim panga mitmetest algatustest muuta Monzo paremaks (Making Monzo Better).

Üle 3 miljoni inimese kasutavad TransferWise'i, et iga kuu kanda üle rohkem kui 2 miljardit eurot. Ettevõte pakub rahavahetuse võimalust enam kui 50 valuutas. Käesoleval aastal tõi ettevõte turule piirideta konto (Borderless account) ja deebetkaardi, mis võimaldab inimestel virtuaalsel kontol hoida üle 40 valuuta.

Monzo asutati veebruaris 2015 ja sai panganduslitsentsi aprillis 2017. Üle 300 inimese töötavad Monzo kontorites Londonis, Cardiffis ja teevad kaugtööd üle maailma. Monzo arvelduskontot kasutab 750 000 klienti. Kaartidega on Monzo kliendid tasunud üle 2 miljardi naela.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara