Eesmärk: ülikiire internet kõigisse majadesse

Eestis võiks 2017. aastaks tagada kõikidele kodudele ja ettevõtetele võimaluse liituda uue põlvkonna lairibavõrguga ning saada andmeside kiiruseks ligi 100Mbit/s.

Maailmapanga 2009. aasta uuring näitab, et lairibaühenduste kasutuselevõtu 10%ne suurenemine annab riigi sisemajanduse kogutoodangu 1,21%-lise kasvu. Euroopa Liidu viimaste raportite järgi on IKT ja lairibaühenduste mõju kogu tootlikkuse kasvule isegi üle 50%. See kõik näitab lairibaühenduste tegelikku tähtsust majandusele tervikuna. Seega, kui Eesti soovib arengus Euroopa keskmisele tasemele kiiremini läheneda, siis peame teistest Euroopa riikidest kiiremini  ja enam panustama lairibaühenduste arendamisse.

Arvestades interneti vahendusel pakutavate teenuste üldist levikut võib tekkida olukord, kus lairibainterneti levialast välja jäävate kodanike võimalused saada riigilt lairiba levialas olevate kodanikega võrdväärset teenust kahanevad. Tegemist on vaba turumajanduse ebatäiuslikkusega – turutõrkega.

Püstitatud eesmärgi saavutamise üks võimalus on välja ehitada fiiberoptiliste kaablite võrk, mis ei oleks kaugemal kui 1,5 km vähemalt 98% majapidamistest, ettevõtetest või asutustest. Selle võrgu arendus on loogiline jätk Eesti Lairiba Arenduse SA tehtud baasvõrgu rajamise EstWinprojektile.

Milline on olukord praeguses Eestis? Kuidas ja milleks seda parandada? Ning mida sellest võita? Loe reedesest Äripäevast.

Osale arutelus

  • Andres Jõesaar

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara