(Sisuturundus) CM: Garage48 tõestas taas, et kahe ööpäevaga on võimalik midagi suurt ära teha

Veebi- ja mobiilirakenduste arendusürituse Garage48 mentorite hulka esmakordselt kuulunud personalifirma Manpower on sündmusega väga rahul – jagus ideid neid huvitavates valdkondades ning omalt poolt saadi abiks olla paljudele võistkondadele.

„Kogu üritus ja selle ülesehitus on human resources ’i ehk HR valdkonna inimeste jaoks väga huvitav: kui reeglina meie värbame inimesi nii, et viime tööotsija olemasoleva meeskonna ja projektiga kokku, siis Garage48 toimib risti vastupidi: kellelgi on olemas idee, mida ta teha soovib ning õigete oskustega inimesed valivad ise, kas nad soovivad konkreetses projektis kaasa lüüa. Ei mingeid taustauuringuid ega läbirääkimisi ülesannete sobivuse  ja ootuste osas,“ ütleb Manpoweri personalikonsultant Kei Karlson.

Ta lisab, et töötegijate motivatsioon on tugevalt kõrgem juhul, kui nad ideega haakuvad ja tõesti tahavad midagi ära teha. „Usun, et ettevõtjad võiksid samasugust formaati julgemalt firmasiseselt ära kasutada. Näiteks sõita kaheks päevaks kuhugi välja projekti arendama, kutsudes kaasa kõiki, kes konkreetse projektiga soovivad liituda. Süsteem töötab tõesti – seda näitab ka asjaolu, et Garage48 toimib nii paljudes riikides.“

Karlsoni sõnul tõid kõrvalvaataja silme läbi tiimidele edu põhiliselt kaks asja: esiteks olid edukad need, kes kuulasid valdkonnaspetsialistide ehk mentorite ning teiste meeskondade ettepanekuid. „Nad tõesti teadsid, mida soovitasid. Vahel jäädakse aga liiga jäigalt oma idee ja kontseptsiooni juurde, ent start-up nõuab paindlikkust ja võimet kiirelt oma ideed muuta, arendada. Teiseks tuleb oma projekti tõsiselt võtta: kui välja ei paista, et sa tööd naudid ja oled seda tehes rõõmus, ei müü sa ideed ka teistele maha. Mõned suurepärased ideed ei jäänud kahjuks tuima esitluse pärast meeldegi!“

Manpoweri spetsialistide sõnul on Garage48 on ideaalne koht tagasiside saamiseks ja ideede elluviimiseks. Ainsa müügivaldkonna mentorina suudeti meeskondadel aidata läbi mõelda, kui oluline on toode 48 tunni jooksul mitte ainult valmis teha, vaid ka selle turundamisele mõelda. Kuidas, kellele, miks üldse toode loodud on? Millised on edasised sammud pärast arendamist?

Garage48 paneb mõtlema kastist väljapoole

„Meile meeldis teha oma igapäevatööst erinevat asja. Küsisin muide ka programmeerijatelt, miks nemad tulevad Garage48-le oma niiöelda igapäevatööd tegema,“ muigab Karlson. „Sain teada, et see on nende jaoks hoopis rutiinist välja saamine ning uute oskuste õppimine. Enamus ei vali tiimi, mis tegeleks täpselt tema igapäevatöö spetsiifikaga.“

14 finalisti seast osutus võitjaks rakendus „Puidu läbimõõt“, mis võimaldab nutitelefoni abiga kiirelt ja täpselt mõõta palgi läbimõõte ja palgikuhja suurust. Manpoweri eriauhind läks rakendusele „VitalFields“, mis aitab põllumeestel oma tööd paremini planeerida ja taimede kahjureid määratleda. Meeskonna auhinnaks on aastane mentorlus ja Manpoweri teenuste tasuta kasutamine.

Lisaks peavõidule anti välja ka mitmeid eriauhindu: Ajujaht Top40 võitjaks osutus „GoWorkaBit“, mis ühendab tööandjad inimestega, kes otsivad lisatöö võimalusi. Microsofti eriauhind läks rakendusele „CrossDash“, mis on töölaud IT administraatoritele, koondades vaid kõige olulisema monitooringuinformatsiooni ning tehes selle ühtmoodi kättesaadavaks erinevatel nutiseadmetel. Kõige humoorikama ja julgema idee auhinna sai „Harju Keskmine“ rakendus, mis võrdleb inimeste Facebooki´i andmeid teiste inimeste omadega ja võimaldab määratleda eri parameetrite järgi kasutajate profiile võrdluses teistega.

„Meie jaoks isiklikult olid põnevamad projektid muidugi HR valdkonnaga seotud. „Check for Job“, mis paneks ettevõtted rohkem mõtlema enese reklaamimiseks tööotsijatele – et oleks lehekülg, mis koondaks ettevõtete infot, referentse, töötajate arvamust oma firmast, juhtide pöördumisi, virtuaaltuuri... Pole olemas paremat reklaami kui presenteerida oma ettevõtet läbi töötajate,“ sõnab Karlson.

Teine personaliga seotud idee oli  „GoWorkaBit“, mis ühendab tööotsijad ja tööpakkujad reaalajas toimiva rakenduse kaudu, lahendades ettevõtete jaoks mure leida lühikeseks ajaks konkreetse töö peale inimesi ning juhutöid otsivate inimeste probleemid selliseid võimalusi saada. Paljudes ettevõtetes on kiireid tööjõuvajadusi, näiteks on tarvis kahe tunni pärast viite inimest lattu appi. Samas on olemas näiteks üliõpilased, kes ei saa minna täiskohaga tööle, kui tahaksid vahel taskuraha teenida – „GoWorkaBit“ viib need kaks osapoolt kokku.

www.manpower.ee

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara