Skype'i loojate TV-saadete vaatamise projekt on nüüd avalik

Skype'i loojad Niklas Zennström ja Janus
Friis alustasid oma nn Veneetsia projekti avalikustamist.

Veneetsia projekt on tarkvara, mis võimaldab professionaalseid TV-programme jm videoid edastada internetis, kirjutas Business Week.

Suvel avati Veneetsia projekti veebileht www.theveniceproject.com 100 testijale. Novembri keskel laiendatakse beeta-testi mitmekordselt. "Kõik võivad selle tarkvara alla laadida aasta lõpus," lubas Friis.

Praegune projekti nimi asendatakse uue kaubamärgiga, kuigi Friis ei avalikustanud millisega.

Hetkel käivad läbirääkimised telekanalitega, et nad avaldaksid oma täispikad saated veebilehel. "Inimesed armastavad televisiooni, kvaliteetseid saateid ja nad armastavad ka internetti, me lihtsalt püüame ühendada parimat neist kahest," ütles Friis.

Algatuseks peavad programmi kasutajad alla laadima tarkvara ja selle oma arvutisse installima, kui arvuti käivitub, ühendab tarkvara veebiküljega ja avab ekraanisuuruse akna, et näidata väga hea kvaliteediga videoid.

Kuigi tarkvara teeb su arvutist midagi televiisori sarnast, on selle võimalused tohutult suuremad. Ekraanil hiirt liigutades ilmuvad tööriistamenüüd: stop, paus, keri edasi-tagasi, videote otsimine jne.

Veneetsia projekt ei ole failijagamisprogramm, see põhineb peer-to-peer tehnoloogial, mis kasutab kasutajate arvuteid, mitte keskseid servereid. Kasutajad ei lae videoid alla, vaid vaatavad neid otse. Nii on kasutajatel raskem materjali ebaseaduslikult kopeerida ja levitada.

Turul on juba ka omajagu konkurentsi, veebilehed nagu MySpace, YouTube, VideoEgg, Veoh jt võimaldavad samuti videote edastamist interneti.

Friis ja Zennstrom jätkavad Skype`ga ja eBay aitab neil Veneetsia projekti arendada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara