Häkkerid ründavad E-Trade'is kauplejaid

Häkkerite rünnakud aktsiatehingud vahendavate
firmade vastu internetis ning kontodele sissemurdmise skeem on üha laiemalt
levinud ja seda uurib FBI, kirjutas CNN.

Kõigile E-Trade'i ja TD Ameritrade'i klientidele, kes on häkkerite tõttu rahalist kahju saanud, on ettevõtted kahjud ka kinni maksnud. Häkkerid on sel aastal sisse murdnud mitmesse Ameerika interneti maaklerifirmasse ning ebaseaduslikult on vahendatud miljoneid dollareid.

Maaklerifirma Ameritrade esindaja Katrina Becker, et häkkerid põhjustasid nende ettevõttele selle aasta kolmandas kvartalis 4 miljonit dollarit (50 miljonit krooni) kahju.
Ka E-Trade esindaja Pam Ericson möönis, et häkkerid on nende kolmanda kvartali tulemust mõjutanud. Samas ta ei soostunud ütlema, kui suurt kahju on tekitatud.

Salateenistuse ja FBI andmetel on mitmed firmad teatanud interneti kuritegudest.
Salateenistuse töötaja John Stark ütles, et häkkerid on peamiselt kasutanud kaht moodust ettevõtete petmisel. Ühel juhul teenitakse kasumit aktsiakurssidega manipuleerimisest ja teisel juhul müüakse aktsiad ning suunatakse kasum offshore-kontodele. Samas need ei ole ainsad meetodid, mida kasutatakse.

Mõlemat moodust kasutati näiteks Ameritrade'i petmisel. "Kurjategijad katsetavad igasuguseid pettusviise," ütles ettevõtte esindaja Katrina Becker. "Peaaegu igat meetodit, mida nad on proovinud, oleme me ka ise kogenud," lisas ta.
Võitlemaks häkkerlusega, on mitmed interneti maaklerifirmad hakanud klientidele pakkuma tasuta häkkimisvastast tarkvara ning teavitanud kliente internetipettuse ohtude eest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara