Skype'i asutajad investeerivad 1,5 mln kr Eesti mõõtevahendite tootjasse

Investeerimisgrupp Ambient Sound
Investments (ASI) investeerib 1,5 miljonit krooni Eesti mõõtevahendite tootja
Evikon MCI viimiseks globaalsele turule. Evikon MCI arendab sensoritel
põhinevaid mõõteriistu ja süsteeme, mille järele on maailmas nõudlus kiiresti
kasvamas.

Skype’i nelja eestlasest kaasasutaja poolt loodud ASI ja Evikon MCI vahelise tehinguga suurendatakse ettevõtte omakapitali 1,5 miljoni krooni võrra. Tehingu tulemusel omandab investeerimisgrupp 23% elektroonikaettevõtte osakapitalist. Ülejäänud osakapital kuulub ettevõtte kolmele juhatuse liikmele. Lisaks tekib Evikonil võimalus saada investeerimisgrupilt konverteeritavat laenu.

„Otsustasime ettevõttesse investeerida, sest Evikon MCI on mõõteriistade kitsal turul maailmas tipptegija,” ütles ASI juhatuse esimees Toivo Annus. „Meie ühine eesmärk on kasutada ära Tartu ettevõtte potentsiaali, panustada tootearendusse ning minna rahvusvahelisele turule.”

Evikon MCI juhatuse esimehe Madis Einasto sõnul aitab investeering astuda ettevõtte arengus järgmise suure sammu edasi. „Oleme seni enda poolt välja arendatud tooteid turustanud aktiivselt eelkõige Baltikumis ja teistes lähiriikides, kuid pole veel pakkunud konkurentsi globaalsel turul,” rääkis Einasto.

Investeeringut kasutatakse Einasto sõnul terve ettevõtte uuele tasemele viimiseks, kuid eelkõige panustatakse tootearendusse, tootmisvõimsuse kasvu ja rahvusvahelisse turundustegevusse. Ettevõtte jaoks on oluliseks eesmärgiks ka meeskonna täiendamine tipptasemel spetsialistidega.

Mõõte- ja kontrollseadmete turul 15 aastat tegutsenud Evikon MCI toodangut kasutavad tuntud ettevõtted toiduainete- ja puidutööstuses, energeetikas, sooja- ja kommunaalmajanduses, ehituses ning paljudes teistes valdkondades. Firma omab konkurentsivõimelist tooteportfelli ja osaleb aktiivselt tehnoloogilistes uuringutes. Evikon MCI on Eesti Nanotehnoloogiate Arenduskeskuse üks asutajatest.

Einasto hinnangul on maailmas nõudlus täpse sensormõõtetehnika järele kiiresti kasvamas seetõttu, et tehnoloogiad on muutunud odavamaks ja need leiavad kasutust üha rohkemates valdkondades.

Ambient Sound Investments on 2003. aastal Skype’i nelja eestlasest kaasasutaja poolt loodud investeerimisgrupp.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara