RIA: tehnoloogiate paljusus on interneti levikuks hea

ASi Televõrk tehnoloogiline lahendus aitab
kaasa interneti ligipääsuvõimaluste avardamisele, olles üks lisavõimalus
interneti kasutamiseks, teatas Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus.

Suurem ligipääs internetile on üks olulisi riigi tegevussuundi infoühiskonna arendamisel, seetõttu on ka tehnoloogiate paljusus interneti levikuks hea, kommenteeris RIA tänast Televõrgu uudist, et firma hakkab pakkuma internetti üle Eesti.

Televõrgu 450megahertsise sagedusega võrk muudab interneti liikumise pealt kasutatavaks. Seda teenust saab hästi kasutada näiteks autodes, bussides ja rongides sülearvutiga surfamiseks, teatas RIA.

RIA teatel võimaldab hajusasustusega turutõrkepiirkondade internetiseerimise programmi „KülaTee3” raames pakutav püsiühendus kasutada olulisemalt rohkem internetiteenuseid ja on ka kõrgema turvalisusega. „KülaTee3” programmi kaudu saadav internet rahuldab ka aktiivse ja mitmekülgse internetikasutaja vajadused – näiteks e-hääletamiseks, riigi e-teenuste ja ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks.

Käesoleva aasta lõpuks on „KülaTee3” programmi kaasabil on interneti püsiühendus kättesaadav ligi 90%-l Eesti territooriumist. „KülaTee” programmiga jätkatakse ka järgmisel aastal, et linna- ja maapiirkondade inimesed saaksid osaleda infoühiskonnas võrdsetel tingimustel ja võrdse kvaliteediga. Televõrgu pakutav võrguühendus aitab rahuldada ainult interneti kasutamise esmavajadusi, teatas RIA.

Käesoleval aastal korraldas Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus hajusasustusega turutõukepiirkondade internetiseerimise programmi „KülaTee3” raames interneti püsiühenduse teenusepakkuja(te) leidmiseks hanked 13 maakonnas.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara