Telema laienes Lätti ja Leetu

Eesti suurim elektrooniliste dokumentide vahendaja Telema AS sõlmis
10.jaanuaril lepingu, mille kohaselt hakkab pakkuma teenuseid ka Lätis ja
Leedus.

Esimesed kliendid nendes riikides juba kasutavad Telema teenuseid. Telema eesmärgiks on saavutada 2008 aasta lõpuks Lätis ja Leedus jaekaubanduskettide ja tarnijate vahelises äridokumentide elektroonilises liikluses vähemalt 50% turuosa.

Telema e-teenused võimaldavad kasutajatel edastada ja saada elektrooniliselt arveid, saatelehti, pakkumisi, tellimusi, aruandeid ja teisi äridokumente. Telema süsteemiga on liitunud üle 400 Eesti kaubandusettevõtte ning tootja, suuremad kliendid saadavad dokumente rohkem kui 500 sihtkohta.

Telema tegevdirektori, Maiko Kalvet’i sõnul on laienemine naaberturgudele Telema jaoks loogiline samm, kuna paljud Telema kliendid tegutsevad lisaks Eestile nii Lätis kui Leedus ning soovivad ka seal oma partneritega elektroonilisi dokumente vahetada. „Arvestades üha kallinevat inimtöö hinda saavad ettevõtted aina rohkem aru elektroonilise suhtlemise eelistest ning on valmis tegema vajalikke investeeringuid oma infosüsteemide ja äriprotsesside arendamisesse, et siis Telema vahendusel oma äripartneritega suhelda”, lisas Kalvet.

Käesolevaks aastaks prognoosib Telema elektroonse dokumendivahetuse jätkuvalt kiiret, vähemalt kahekordset kasvu.

Telema AS loodi aastal 2000, esimeseks teenuseks sai elektrooniliste dokumentide (arved, saatelehed, pakkumised, aruanded) vahetus erinevate majandustarkvarade vahel. 2001. aastal lisandus Telema MMT (mobiilsed müügimehed), mille eest võideti Aasta Logistikategu auhind. 2002. aastal tuldi välja teenusega Telema VMI (tarnija juhitav kaubavaru), mis on praegu väga populaarne. 2004. aastal hakati koostöös Hansapangaga pakkuma e-faktooringu teenust.


Telema strateegilisteks partneriteks on Oracle, Microlink ning Hansa Liising. Eestis on Telemal kümme töötajat.

Lisainfo:
Maiko Kalvet, tegevdirektor
tel. 50 27 553
e-mail: maiko@telema.com
http://www.telema.com

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara