Eesti tõusis infotehnoloogiamaade pingereas 20. kohale

Esmaspäeval, 26. märtsil, esitles Maailma
Majandusfoorum (WEF) Genfis oma uut Globaalset Infotehnoloogiaraportit, mille
kohaselt on Eesti infotehnoloogia valdkonnas maailmas 20. kohal.

Võrreldes eelmise aastaga, on Eesti tõusnud kolme koha võrra. Kolmes eraldi kategoorias, sh online-teenuste kättesaadavuselt on Eesti aga 1. kohal. Maailma juhtriik infotehnoloogia valdkonnas on nüüd Taani, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Lisaks on raportis Eestile, kui edukale näidisriigile pühendatud eraldi peatükk. Ka esitlusel käsitleti umbes kolmandik ajast Eesti kaasust. Eestit märgiti ära kui riiki, millel on infotehnoloogia arendamiseks tegevuskava ja riigipoolne ühtne arusaamine ning visioon. Valitsuse IT-teenuste kasutamise osas oleme maailmas teisel kohal (1. on Singapur).

"Maailma Majandusfoorumi raport on ühelt poolt tunnustus Eesti e-riigile, samas toob ta ka nähtavaks valdkonnad, kus meil rohkem tööd tuleb teha," ütles ministeeriumi nõunik Mait Heidelberg. "Kolmes mõõdetud kategoorias (online-teenuste kättesaadavus, infotehnoloogia kasutamine ja valitsuse efektiivsus ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga seonduv seadusandlus) saavutatud esikoht maailmas seab lati väga kõrgele ning arenevas maailmas sellist kohta hoida pole kindlasti kerge."

Heidelbergi sõnul viitavad meie nõrgemad kategooriad vajadusele panustada rohkem teadus- ja arendustegevusele. Tema kinnitusel peaks meie seniste näitajate osas punase laterna - ettevõtete asutamiseks kuluv aeg - tulemus juba järgmisel aastal koostatavas kokkuvõttes olema tunduvalt parem.

Genfis asuva ÜRO peakorteri ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures asuva Eesti alalise esinduse 3. sekretär Martin Lään märkis, et esitlusejärgselt toimunud vastuvõtul tunti huvi ka e-valimiste vastu.

Eestile järgnevad raportis sellised riigid nagu Iirimaa, Uus-Meremaa, Prantsusmaa ja Belgia.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara