Eestit on tabanud pahatahtlikud küberründed välismaalt

Hoolimata viimaste päevade pahatahtlikest
rünnetest Eesti kodulehekülgede vastu, püsib Eesti sisene internetiliiklus ning
võimalus külastada välismaiseid kodulehekülgi.

Rünnetega võitlemiseks tuli aga piirata Eestist väljapoole jäävate kasutajate ligipääsu rünnatavatele valitsusasutuste kodulehekülgedele, teatas Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus.

„Ründed on ilmselgelt pahatahtliku iseloomuga. Tegemist ei ole kasutajate suure huviga meie kodulehekülgedel leiduva info vastu,” kirjeldas toimuvat CERT Eesti juhataja Hillar Aarelaid. „Välisfoorumites levivad üleskutsed ning näpunäited, kuidas vabatahtlikud nö „abistada” saaks,” lisas Aarelaid.

Kui Eesti siseselt on enamus avaliku sektori kodulehekülgesid taas kättesaadavad, siis väljaspool Eestit asuvad internetikasutajad neid suures osas ei näe. „Meie tänase päeva eesmärk on järk-järgult kodulehekülgesid taastada, et neid väljastpoolt Eestit tulevatele kasutajatele kuvada," kommenteeris lähiaja tegevusi CERT Eesti juhataja Hillar Aarelaid.

CERT (Computer Emergency Response Team) Eesti käsitleb Eesti arvutivõrkudes toimuvaid turvaintsidente, teostab ennetavaid tegevusi nende ärahoidmiseks ning tõstab kasutajate turvateadlikkust. Eesti riigi tasemel täidab CERT ülesandeid Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse infoturbeintsidentide käsitlemise osakond.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

21. oktoober 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara