Fototöötlusprogramm kuulab sõna

Xerox töötab väja programmi, mille abil
oleks fotosid häälkäskluste abil võimalik töödelda ka neil, kes värvide,
kontrastsuse ja heleduse muutmise tööriistadega mängida ei viitsi või ei
oska.

Oletame, et töötled arvutis digifotot ja tahad suurendada kollase värvi osakaalu. Sinu valikuteks on punase, rohelise või sinise värvi muutmine (RGB värvimudel). Et ülesannet täita, selleks pead sa kas vähendama sinise või suurendama nii punase kui rohelise osakaalu. Paraku ei ole kumbki nendest lahendustest iseenesestmõistetav ning foto soovitud kujule viimisest ei pruugi midagi välja tulla, vahendas Technology Review.

Xerox Research Center'i uurijad väidavad, et on valmistanud programmi, mis võib fotode töötlemise mõnevõrra lihtsamaks teha. Programmile saab anda käsklusi: "tee taevas tumedamaks" või "muuda taust kollakamaks".

Tööriist sobib ajastusse, kus miljonid inimesed soovivad oma digifotosid töödelda, kuid ei taha raisata aega fototöötlusprogrammide tundmaõppimiseks ega soovi ka niivõrd lihtsate asjade pärast professionaalsete fototöötlejatele suuri summasid maksta.

Xeroxi programm on esialgu kõigest prototüüp, mille arendustöö alles käib. Programmile õpetatakse ka häälkäsklustest arusaamist. Näiteks mõistab ta umbes 1800 sõna, mida värvide muutmisel vaja võiks minna.

Nimetades programmile värvuse, otsib ta fotolt sellele vastava piirkonna ning loob digitaalse maski, mis lubab edasiste käsklustega seda foto osa muuta.

"Hetkel on soovitud efekti saamiseks vaja sageli muuta nii kontrastsust, heledust kui ka värvitoone. Meie sooviks on anda eriettevalmistuseta inimestele tööriist, mis teeb töö lihtsalt ja kiirelt," kommenteeris projekti juhtivteadur Geoffrey Woolfe.

Potentsiaalsed kasutajad peavad siiski mõnda aega veel ootama, sest arendustöö tulemus jõuab poelettidele kõige varem paari aasta pärast.

Loe ka teisi Novaatori uudiseid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara