Masin muudab päevaks hulluks

Politseinikel, parameedikutel või
kiirabitöötajatel, kellel tuleb tegeleda psühhootilisi epidoode läbielavate
inimestega, võib olla kasulik omal nahal kogeda, mis toimub vaimuhaige inimese
peas.

Treeningseade Virtual Hallucinations, mille lõi USAs vaimuhaiguste ravimitele spetsialiseerunud firma Janssen L.P., koosneb kõrvaklappidest ja prillidest, mis loovad kandjale mulje, et ta ongi skisofreenik, vahendas Wired.

Seade mängib läbi kaks interaktiivset stsenaariumi. Ühes asute bussis, kus teised sõitjad ilmuvad ja kaovad, röövlinnud küünistavad aknaid ning hääled sosistavad: "Ta viib su tagasi FBIsse!"

Teisel puhul on tegevuspaigaks apteek, kus farmatseut näib müüvat sulle ravimi asemel mürki ning teised ostjad jõllitavad sind vastikustundega.

Seadme väljatöötamisel on osalenud psühhiaatrid ning sellele on heakskiidu andnud vaimuhaigete esindajad. Seda kasutavad õiguskaitsjad ning tervishoiutöötajad vähemalt kuues USA osariigis.

Iowa osariigi vaimupuudega inimeste liidu juht Margaret Stout ütles, et seade tekitab tunde nagu peas poleks kõik korras. Politseinikud, kes on läbinud treeningu hulluksajaval seadmel mõistavad vaimupuudega inimesi paremini ning saavad aru, millega nad peavad toime tulema.

Loe ka teisi Novaatori uudiseid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara