Rooma Impeerium tõuseb tuhast. Arvutimudelina

Esmaspäeval avalikustati kõige täiuslikum
arvutimudel, mis kunagi ühest ajaloolisest linnast loodud. Virtuaalmudel kujutab
Roomat tema võimsuse tipul aastal 320.

"See on esimene samm virtuaalse ajamasina loomisel, mida hakkavad ajaloo õppimiseks kasutama meie lapsed ja lapselapsed," ütles projekti juht Bernard Frischer Virginia ülikoolist.

Mudelit hakkavad kasutama peamiselt ajaloolased, tudengid ja turistid. Rooma simulatsiooni valmistamine läks maksma kaks miljonit dollarit, vahendas AP.

Simulatsioon kujutab keiser Constantinuse aegset Roomat, kus elas ligikaudu miljon inimest. Kokku on mudelis kujutatud 7000 hoonet, ehk peaaegu kogu linna, mis jäi toona 20 kilomeetri pikkuse linnamüüri vahele.

Kolmekümne hoone puhul on nähtud vaeva ka võimalikult originaalilähedase sisemuse taastamisega. Nende hulgas on näiteks Senat, Colosseum ja Maxentiuse basiilika koos freskode ja dekoratsioonidega.

Mudel kujutab ausambaid nii, nagu nad originaalselt olid, mitte tänapäevaste keskkonnareostusest tulenevate kahjustustega.

Programmi loomine võttis kokku aega üle kümne aasta. Selle kallal nägid vaeva Virginia ülikooli ja UCLA arvutispetsialistid ning arhitektid, arheoloogid ja muud teadlased paljudest riikidest.

Loe ka teisi Novaatori uudiseid.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara