Muusikast saab häkkerite uus ründerelv

Arvutites muusika ja videote vaatamiseks
mõeldud meediapleierite turvaaugud võimaldavad häkkeritel arvutisse sokutada
pahavara ning nakatada arvuteid ilma kasutaja teadmata.

Nii on võimalik internetist laetud muusika- ja videofaile võtta kasutusse küberrelvadena, mille abil on võimalik nakatunud arvutisse sisse murda, ütles arvutiturvalisusega tegeleva firma iSEC Partners ekspert David Thiel Physorgile.

Tema sõnul on mitmeid nõrku külgi ka laialt levinud meediapleierites, kuid ta keeldus nimetamast konkreetseid tootjafirmasid, vihjates lootusele, et tootjad suudavad oma programmide puudused enne kõrvaldada.

Tema sõnul pole teada, kas viimase aja suuremates küberünnetes on ründajad kasutanud ka meediapleierite nõrku külgi, aga sellele on ka keeruline jälile jõuda.

"Võimalusi pahatahtliku ründaja ohvriks sattuda on mitmeid, kõik mängivad ilma kõhkluseta YouTube'ist videoid või kuulavad veebist muusikat. Kuivõrd meediapleierid avanevad automaatselt, siis sellistel rünnetel võivad olla märkimisväärsed tagajärjed," ütles ta.

Häkkerid on meediapleiereid juba varem püüdnud rünnata, kuid Thieli sõnul püütakse nüüd arvutitesse põhjalikumalt sisse tungida ning nii mööda hiilida interneti turvatõketest.

Mp3-failide abil on arvuteid palju kergem nakatada, sest isegi need, kes ei ava rämpspostmeile, ei kõhkle hetkekski, kui tahavad arvutis mõnd helifaili käivitada.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara