Veebileht tahab kokku saada kõik maailma inimesed

USA firma on seadnud eesmärgiks koondada
otsingusüsteemi kõigi maailmas elavate enam kui kuue miljardi inimese nimed.

Hetkel on spock.com indekseerinud rohkem kui saja miljoni inimese nimed ning iga päev lisandub miljoneid. Praegu on leheküljest üleval beta-versioon, kirjutas Physorg.

Mullu Californias Redwoodis loodud Spock.comi asutajad loodavad, et ühel päeval on võimalik lehelt leida infot iga inimese kohta, kes maailmas elab

"Meie otsingumootorina korrastame seda infot," ütles Spock.comi asutaja Jay Bhatti. "Oleme keskendunud vaid inimestele."

Inimeste leidmiseks on Spock.com käimas läbi suhtlusveebe MySpace, Friendster ja Bebo. Samuti on võimalik igaühel lehele infot lisada, et spock.com saaks luua uusi profiile.

"Me indekseerime nimesid, aga masin ei saa aru kõigist andmetest," ütles Bhatti. "Siin saavad meid aidata kasutajad. Spocki kasutajana saad lisada märksõnu, pilte ning lisada lehekülgi teiste kohta."

Lehekülg väidab, et neil on olemas filtrid, leidmaks ülesriputatu seast valet. Iga profiil läbib kvaliteedikontrolli, mille eesmärk on teha kindlaks, et see on tõesti õige.

Kasutaja saab paluda oma profiil lehelt eemaldada ning lasta valeinfo puhul uurida, kust see pärineb.

Igal kasutajal on oma reiting, kui kasutaja on üles riputanud väärinfot, kajastub see ka tema reitingunumbris. Kui reiting langeb väga madalale, võib see kaasa tuua profiili kustutamise.

Ettevõtmisse on riskikapitalistid paigutanud seitse miljonit dollarit (ligi 80 miljonit krooni), lehekülje kasutamine on tasuta, raha hakkab sisse tooma reklaam.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara