Hiina tõsiselt mures oma häkkerite tegevuse pärast

Hiina peaminister Wen Jiabao väljendas
esmaspäeval "tõsist muret" seoses Hiina sõjaväe häkkerite tegevusega Saksamaa
valitsusasutuste kodulehtedel ning lootis, et selline tegevus ei jätku.

Teema tõusis üles pärast seda, kui Saksamaa avaldas raporti, milles häkkerite tegevust kirjeldatakse. "Häkkerite tegevus on ülemaailmne probleem," ütles Wen Jiabao pärast kohtumist Saksamaa kantsleri Angela Merkeliga, vahendas Physorg.

Saksa nädalaleht Der Spiegel oli varem teatanud, et valitsusasutusi rünnanud häkkerid on Hiina rahvavabastusarmee palgal.

Ehkki Merkel otseselt ajalehe väiteid ei kinnitanud, rõhutas ta koos Hiina peaministriga antud pressikonverentsil siiski, et head suhted põhinevad vastastikusel lugupidamisel.

Wen Jiabao väitis, et ta on selgelt sellise tegevuse vastu ning pakkus Saksamaale koostööd, et probleem lahendada. "Me soovime säilitada koostööd Saksamaa valitsusega ning võtame tarvitusele karmid abinõud, et lõpetada arvutisüsteemide turvalisuse õõnestamine," ütles ta.

Viimaste aastate jooksul on erinevad analüütikud Läänes väljendanud muret Hiina kasvava sõjalise võimsuse pärast. Hiina peaminister rõhutas aga, et Hiina tugevnemine on võimalus, mitte oht.

"Hiina käib alati mööda rahumeelset rada. Hiina on väga õnnelik koostöö üle teiste riikidega, kuid ei ähvarda kunagi kedagi," jätkas Wen Jiabao pidulikus toonis. "Seega on selge, et kõik peaksid rahunema, sellist asja nagu Hiina oht ei ole olemas," ütles ta lõpetuseks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara