Tamkivi: Skype'i ellujäämine pole ohus

India ajaleht on Skype'i esindajatega
toimunud vestlust pisut ekslikult tõlgendanud ja üle dramatiseerinud - loost
jääb mulje, justkui oleks ettevõtte tulevane ellujäämine ohus, juhul kui Eesti
valitsusega lobitööd tehes Indiast töötajaid ei saa, ütles Skype Eesti juht Sten
Tamkivi.

Nii dramaatiliselt Skype siiski olukorda ei näe.

"Siiani oleme ellu jäänud, aga me ei ole tuleviku koha pealt nii kindlad. Tööjõupuudus võib tulevikus kindlasti mõjutada meie projekte. Karmid Eesti seadused ei aita kaasa väljaspoolt Euroopa Liitu töötajate palkamisele," vahendas India uudisteportaal livemint.com Skype'i esindaja sõnu.

"India ajaleht on olukorda pisut üle dramatiseerinud. Eestis on kogenud IT-töötajatest tõepoolest hetkel puudus. Samuti on kolmandatest riikidest kõrgelt kvalifitseeritud ekspertide Eestisse toomine aeganõudev protsess," ütles Skype Eesti juht Sten Tamkivi.

"Et olukorda parandada, toetame Eestis tehnoloogiaharidust, kasvatame ise uusi tehnoloogialiidreid ning kasutame efektiivselt olemasolevaid ressursse. Samuti avasime tänavu kevadel arenduskeskuse Prahas," lisas Tamkivi.

Tööjõupuudusega silmitsi seisev Skype on teinud aktiivset lobitööd Eesti valitsuses, et muuta välismaalt töölevõtmise seadusi paindlikumaks.

"Hea dialoog on meil ka Eesti valitsusega. Konkreetsete riikide asemel oleme siiski rääkinud tööjõuturu olukorrast laiemalt," lisas Skype Eesti juht.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara