Estonian Cell sai elektrikatkestuse tõttu 1,5 miljonit krooni kahju

Estonian Celli finantsjuhi Riia Ratniku
sõnul tegeleb ettevõte alles tootmise taaskäivitamisega ja esialgsete
arvestuste kohaselt on ettevõte elektrikatkestuse tõttu kaotanud 1,5
miljonit krooni tootmisest tulenevat tulu.

1,5 miljoni krooni suurusele kahjusummale lisandub kindlasti ka elektrikatkestuse käigus maha kantud toodangu maksumus, mis on umbes 600 000 krooni. "Kahjunõudeid on plaanis esitada kindlasti, kuna tegemist oli ju avariilise, ette teatamata pikaajalise elektrikatkestusega, " ütles Riia Ratnik ning lisas, et seda kavatsevad nad teha lähtudes eelkõige materiaalsest kahjust.

Põhjus, miks elektrikatkestus sedavõrd suure kahju põhjustas oli asjaolu, et Kunda linn oli sel hetkel ainult ühe elektritoite peal. "Lühiajaline katkestus ei ole hull lugu, aga just pikk elektrita olek tekitab tehasele kõige suuremat kahju," räägib finantsjuht.

Kuigi juba kella 11.05 paiku tuli elekter tagasi, siis nii suurel tehasel kui Estonian Cell aitas see ainult veepuhastusjaama käivitada, ülejäänud seadmete käivitamiseks ja sellele eelneva ettevalmistuse tegemine nõuab rohkem aega.

Ratniku sõnul said kõik tehase seadmed töökorda eile õhtul. "Eile õhtupoole sai kogu tehase liin töökorda," ütles Ratnik aripaev.eele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara