Veebimajutaja registreeris kahe nädalaga ligi 300 välisdomeeni

Oktoobri kahe nädalaga registreeris Eesti
suuruselt teine veebimajutaja Netpoint Systems 256 rahvusvahelist domeeni. Suure
nõudluse taga on fakt, et firma registreerib domeene tasuta.

„Võimalust rahvusvahelist domeeni tasuta registreerida on tänaseks kasutatud 256 korda,“ ütles Netpoint Systemsi juhatuse liige Mihkel Oja. Kuuajalise rahvusvaheliste .eu, .com, .net, .org, .info ja .biz domeenide tasuta registreerimise kampaania kuulutas Netpoint välja oktoobri alguses.

„Kui varasemalt eelistati rohkem .com lõpuga domeene, siis tänast statistikat vaadates on selgelt näha .eu numbrite kasvu,” kommenteeris ta.

Lisaks rahvusvahelistele domeenidele jätkab Netpoint ka .ee, .pri.ee ja .fie.ee domeenide tasuta registreerimist.

„Tahame, et igaüks saaks registreerida omale meelepärase domeeni. Kui varem sai tasuta registreerida ainult .ee ja .pri.ee domeene, ning vaid ühe domeeni iga juriidilise või füüsilise isiku kohta, siis nüüd saab klient tasuta registreerida omale ka rahvusvahelise domeeni,“ rääkis Netpoint Systems OÜ kliendisuhete juht Allan Laal oktoobri algul.

Rahvusvahelisi domeene võib veebimajutuse klient omale registreerida niipalju kui soovib. Tasuta domeen registreeritakse peale esimest ettemaksu veebimajutusteenuse eest. Samas lisadomeene tasuta ei saa.

Netpointi konkurent Zone.ee võtab hetkel .eu domeeni registreerimise eest 199 krooni.

Veebimajutusteenuseid osutav Netpoint Systems OÜ tegutseb ka Soomes, ent seal kasutab ta kaubamärgina nimetust Serverimaailma.com.

Mullu kasvatas Netpoint käibe kahekordseks, 1,3 miljonilt kroonilt 2,6 miljonile kroonile. Kasum oli samas tagasihoidlik. Firmas töötab praegu viis inimest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara