Gruusias kehtestati eriolukord

Gruusias kuulutati välja 15päevane
üleriigiline erakorraline olukord. Tbilisi märulipolitsei sundis peamist
rahvusvahelist telekanalit lõpetama saadete edastamise.

Et ajada laiali protestijaid, kes nimetasid presidenti heidikuks, kasutas märulipolitsei kumminuia, pisargaasi ja veekahureid.

Viimati puutus Gruusia valitsus nii ulatusliku poliitilise kriisiga kokku demokraatia pooldajate revolutsiooniga 2003. aastal, kui Gruusia president Mihhail Saakašvili süüdistas Venemaad protestis, millega nõuti presidendi tagasiastumist. See samm ähvardas taastada pinged Moskvaga, mis olid süttinud eelmisel aastal, kui Gruusia arreteeris Vene sõjaväeohvitseri, kirjutas The Wall Street Journal.

„Mitmed vene saatkonna töötajad olid tegelikult luureaktivistid Rumeenias. Lähitulevikus peavad need vene saatkonna töötajad riigist lahkuma,“ ütles Saakašvili.

Vene välisminister Sergei Lavrov eitas süüdistusi nagu oleks Kremli osalenud protestis.

Gruusia majandusminister Giorgi Aveladze kuulutas üleriigilise eriolukorra välja eile õhtul televisioonis, mitu tundi peale seda, kui president Saakašvili oli eriolukorra välja kuulutanud pealinnas.

Eriüksus vallutas miljonärist ärimehe Badri Patarkatsišvil telekanali Imedi, kuna telekanali omanik ütles, et tahab keskenduda opositsiooni toetamisele. Varem sel päeval oli meediakanal Imedi salvestanud materjali märulipolitseist, kes kasutas pisargaasi, veekahureid ja kummikuule, et laiali ajada protestijaid parlamendi ees.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Itella Estonia otsib ÄRIPROTSESSIDE ARENDUSJUHTI

Itella Estonia OÜ

17. detsember 2017

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Arvamused

Teabevara