Digilugu koondab patsientide andmed

Digiloo IT- ja turvalahendusi tutvustaval
infotunnil rääkis Eesti infosüsteemi väljatöötaja Hewlett-Packardi konsultant
Indrek Peenmaa, et esmapilgul võib digiloo kasutamine tunduda keeruline, kuid
süsteemiga harjudes muutub raviasutuste ja patsientide elu lihtsamaks.

"Hetkel on patsientide andmed haiglates laiali, samuti hoiab haigekassa suurt hulka andmeid endi käes," rääkis Peenmaa. "Digilugu on mõeldud ainult patsiendi ravimiseks. Kodanik pääseb sellele ligi läbi patsiendiportaali," selgitas konsultant.

"Portaali kaudu on võimalik patsiendi õigusi määrata, samuti saab anda infot tahteavalduste kohta, näiteks kas patsient tahab doonor olla. Avaldusi saab ise internetis teha," rääkis Peenmaa süsteemi võimalustest. "Võimalus on määrata usaldusisikud, kellel on ligipääs patsiendi andmetele. Süsteemis saab ise vastuvõtule aega broneerida , tühistada ja muuta seda," lisas ta.

"Täna oleme projektiga pilootfaasis, 2009 aasta jaanuariks on info saatmine kõigist terviseautustest võimalik," ütles Peenmaa.

Digilugu arendava Peenmaa sõnul on keskkonna testimise eesmärgiks saada pilootasutustelt tagasisidet digilooga liitumise ja selle kasutamise tugevate ja nõrkade külgede kohta. “Nagu iga uue asjaga, võib digiloo kasutamine esmapilgul veidi keeruline tunduda, kuid süsteemiga harjudes peaks keskkonna loogiline ülesehitus ja ühtsed standardid nii arstide, raviasutuste kui patsientide elu lihtsustama,” kommenteeris Peenmaa.

Paralleelselt digilooga hakkavad järgmisel aastal tööle veel kolm uut e-tervise teenust: e-retsept (võimalus osta ükskõik millisest apteegist isikuttõendava dokumendi alusel arsti poolt elektrooniliselt väljakirjutatud retseptiravimit), digiregistratuur (võimalus broneerida ja tühistada patsiendiportaalis arsti juurde aega) ja digipilt (võimaldab raviasutustel saada ligipääsu pildipangale, mis koondab patsientide röntgenpilte ja muid uuringuid).

Eesti e-tervise projekte rahastatakse Euroopa Liidu struktuurfondidest. Kokku on e-tervise seaduse eelnõu valmimiseks ning nelja e-tervise projekti elluviimiseks kavandatud 36 miljonit krooni.

Digitaalse terviseloo tehnilise lahenduse töötab välja tehnoloogiafirma Hewlett-Packard, mis on loonud tervishoiuvaldkonna infotehnoloogilisi rakendusi Suurbritannias, Hispaanias, Austrias, Iirimaal ning ka Leedus. Lisaks kuuluvad Eesti digitaalse terviseloo infotehnoloogilise lahenduse väljatöötajate ringi Microlink Eesti ning Affecto Eesti.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara