Emor: 40% Eesti elanikest kasutab internetti iga päev

Aastaga on kasvanud 15-74aastaste inimeste
hulk, kes kasutavad internetti igapäevaselt hulk 40 protsendini, selgus
majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellitud TNS Emori uuringust.

Sagedasemad interneti kasutajad on 15-34aastased, töötavad ja õpilased-üliõpilased, tallinlased ning need, kes teenivad üle 6000 krooni pereliikme kohta kuus.

Uuringu andmetel on 66% interneti kasutajad teinud seda viimase kuue kuu jooksul. Ligi pooled küsitletutest vastasid, et nad kasutavad internetti nädalas vähemalt viiel päeval. Iga päev kasutab internetti 40% sellesse vanusegruppi kuuluvatest inimestest.

Kõige populaarsemad tegevused on e-posti vahendusel suhtlemine, internetipanga kasutamine, info otsimine ja internetiportaalide külastamine. Arvuti- ja internetikasutajate kasv on olnud kõige suurem 35-49aastaste, Lõuna-Eesti ja Virumaa ning maa-asulate elanike seas.

Võrreldes eelmise aasta sügisega on koduarvutis tulemüüri omavate elanike osakaal veidi kasvanud ning viirustõrje tarkvara kasutajaskond on samal tasemel, mis aasta eest (samas tuleb arvestada, et internetti ühendatud arvutite arv on vahepeal kasvanud). Nii nagu ka eelmisel aastal, on arvutiviirustega kokku puutunud iga neljas internetiühendust omav Eesti elanik.

TNS Emor viis 2007. aasta septembris-novembris läbi e-seire uuringu, milles uuriti interneti kasutatavust Eestis. Küsitleti 15-74aastasi elanikke.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara