Vikipeedia asutaja lõi otsingumootori

Elektroonilise entsüklopeedia Vikipeedia
üks looja Jimmi Wales lõi otsingumootori, mis on avatud alates tänasest,
kirjutab ajaleht The New York Times.

Walesi sõnul plaanib ta otsingumootori arendamisel kasutada nn wiki mudelit, kus peamine töö tehakse ära vabatahtlike poolt. Otsingumootorisse saab aadressilt www.wikia.com.

Süsteem kasutab ka sotsiaalsetest internetikommuunidest pärit põhimõtteid ja kasutajad saavad otsustada, kelle arvamused on kõige mõjukamad.

Kümne külastavama veebilehe hulka kuuluva Vikipeedia edu on tõmmanud ka Walesi uue eksperimendi, mida nimetatakse Wikiaks, vastu tohutu tähelepanu. Walesi sõnul tahab ta luua läbipaistvama otsingumootori kui näiteks Google ja teised otsingumootorid, kelle otsingute tulemuse reastamise algoritmid on salajased.

Skeptikute sõnul meelitab Wikia spämmereid ligi, kes üritavad mootoris oma lehti kõrgematele tulemustele trikitada. Walesi sõnul selgub kahe aasta jooksul, kas süsteem toimib soovitud viisil ja kas see on konkurentsivõimeline.

Wikia alustab arvutiga koostatud otsingu tulemuste näitamisega, mis hiljem kujundatakse ümber vastavalt kasutajate hinnatutele. Teenust võivad kasutada kõik, Wikiaga liitunud ja sisse loginud inimesed saavad otsingutulemusi hinnata.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara