USA kolmas mobiilioperaator vallandab 4000 töötajat

Ameerika Ühendriikide suuruselt kolmas
mobiilioperaator Sprint Nextel kärbib töötajate arvu 4000 inimese võrra, avaldas
täna Bloomberg.

Vallandatavate arv ulatub 6,7 protsendini kogu Sprindi töötajaskonnast. Firma hoiab nõnda kokku 800 miljonit dollarit aasta kohta.

Möödunud aasta lõpus ütles Sprindi teenustest lahti 683 000 klienti. Ettevõttel tuleb seetõttu sulgeda ka 4000 müügipunkti ning 125 kauplust. Ümberkorraldused viiakse ellu selle aasta keskpaigaks.

Kokku on Sprint Nextelil 20 000 levipunkti, millest talle kuulub vaid 1400. Ülejäänud müüvad Sprindi tooteid ja teenuseid koostöölepingu alusel.

Mullu kaotas Sprint Nextelis töö 5000 inimest. Mõne aja eest investeeris Sprint Nextel 36 miljardit krooni kaasaegsete WiMAXi võrkude arendamisse. Teenus pidi käivituma 2008. aastal.

Teoreetiliselt levib WiMAX 50 kilomeetri raadiuses ja toimib juba USAs, Inglismaal, Hispaanias, Prantsusmaal, Saksamaal ning Lõuna-Koreas. Seejuures levib WiMAX kiiremini ja kaugemale kui WiFi, ent G3-tehnoloogia pakub tarbijale täpselt samu võimalusi.

Varem on meedias avaldatud, et tõeliselt mobiilne WiMAX muudab 3G võrgu vanamoeliseks juba enne selle kasutusele võtmist. Euroopa mobiilioperaatorid on maksnud miljardeid eurosid 3G sageduste eest ning vastava võrgu väljaehitamiseks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara