Helenius: 2,1 miljoni eest läheksin kindlasti kosmosesse

Trigon Capitali omanik Joakim J. Helenius
ütles aripaev.ee-le, et kui Virgin Galacticu esitletud kosmoselennuki pilet
hakkab tõesti maksma 200 000 dollarit ehk natuke üle 2,1 miljoni Eesti
krooni, annab tema oma lubaduse minna kosmosesse.

„Kindlasti lähen! See on lubadus,“ rääkis täna hommikupoolikul Joakim J. Helenius peale BBC-s avaldatud kosmoseuudise kuulmist ning lisas, et uisapäisa ta tegutsema siiski ei hakka ja enne uuriks Richard Bransoni poolt avalikustatud uue kosmoselennuki mudeli ja reisi ehtsuse kohta.

„Olen sellest unistanud sellest ajast saadik, kui olin väike,“ ütles Helenius, kellel enda sõnul on ka arvutikuvari taustapildiks inimese astumine kuule.

Mehel on oma suure kosmosehuvi kohta ka teooria, mille kohaselt peab inimene millessegi uskuma. „Vanasti usuti jumalat. Nüüd enam mitte ja ma ise ka ei usu jumalat,“ rääkis Helenius oma huvi tagamaadest. Kosmosehuvi üks põhjus on Trigon Capitali omaniku sõnul fakt „meie tulevik saab kosmosega väga palju seotud olema“.

BBC andmetel on reisi broneerinud rohkem kui 200 inimest, mis teeb ettemaksuna 30 miljonit dollarit ehk 3,1 miljardit Eesti krooni. Kahetunniseks reisiks on valmistumas füüsik Stephen Hawking, seriaalistaar Victoria Principal ja moelooja Philippe Starck.

Kosmosereisid stardiksid New Mexicost, reis kestaks umbes kaks ja pool tundi, selle sisse jääks viis minutit kaaluta olekut. Kosmoselennuk oleks maapinnast 62 miili kõrgusel ehk täpselt kosmose tehnilisel piiril.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara