Loodi bioonilised kontaktläätsed

USA teadlased on teinud suure sammu
digitaalsete kontaktläätsede loomise suunas. Digiläätsed suudavad tulevikus
suurendada kaugel asuvaid objekte ja kuvada kasulikku informatsiooni.

Washingoni ülikooli teadlased Harvey Ho juhtimisel on loonud digitaalsete kontaktläätsede prototüübi, mis sisaldab vajalikke elektrilisi ühendusi ja kohtvalgustust. Prototüüp ei suuda küll veel kuvada ega valgustada infot, ent tõestab kandmiseks ohutute ja nägemist mitte takistavate digitaalset infot edastada suutvate kontaktläätsede loomise võimalikkust, kirjutas Eesti geenikeskus.

Kõige raskem oli teadlaste jaoks nende endi sõnul elektriliste ühenduste viimine orgaanilisest materjalist koosnevasse läätsesse. Keeruliseks tegi asjaolu ühendusjuhtmete läbimõõt, mis ulatus vaid paari nanomeetrini. Võrdluseks: inimese juuksekarva läbimõõt on umbes 80000 nanomeetrit. Läätsesid testiti jänestel kuni 20 minutit ning neil ei ilmnenud mingeid probleeme.

Prototüüpi edasi arendades on enam kui tõenäoline, et tulevikus on inimesel võimalik bioloogilise silma poolt nähtule lisada digiläätse abil täiendavat infot ja objekte suurendada. Just nagu seda teeb Terminaator.

Teadlaste sõnul on digiläätsede võimalikud kasutusalad praktiliselt piiramatud, ulatudes veebirakendustest ja videomängudest autojuhtidele ja lenduritele vajaliku info kuvamiseni. Hetkel oli nende eesmärgiks demonstreerida tulevikurakenduste baastehnoloogiat ning veenduda selle ohutuses.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara