Motorola kaalub mobiiltelefonide tootmisest loobumist

Motorola, mis on praegu suuruselt kolmas
mobiiltelefonide tootja, kaalub üksuse mahamüümist, teatas ettevõte eile. Aktsia
hind reageeris järelkauplemisel pea 11protsendilise hinnaralliga.

Möödunud nädalal, kui Motorola teatas kvartaliasumi 84protsendilisest kukkumisest, kukkus ettevõtte aktsia hind 19 protsenti.

2006. aasta lõpus praalis Motorola tollane mobiiltelefonide üksuse juht Ron Garrigues Kauppalehtile, et kahe aasta pärast (st sel aastal) on ettevõte tõusnud maailma juhtivaks mobiiltelefonide tootjaks, st läinud Nokiast mööda. Tegelikkuses on läinud hoopis vastupidi. Möödunud aasta jaanuari alguses anti kasumihoiatus, millele järgnesid hiljem veel mitu ning turuliidri asemel on tänaseks langetud Samsungi järel kolmandaks.

Kui Nokia teatas eelmisel nädalal kasumi 44protsendilisest ning käibe 17protsendilisest kasvust, siis Motorola mobiiltelefonide üksuse käive kukkus 38 protsenti. Motorola mobiiltelefonide üksus sai 2007. aastal 1,2 miljardit dollarit kahjumit. Üksus annab umbes poole ettevõtte kogukäibest, kusjuures teised kaks üksust on kasumlikud.

Alates esimesest jaanuarist on ettevõtte uus tegevjuht Greg Brown, Garrigues läks aga möödunud aastal arvutitootja Delli palgale.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Arvamused

Teabevara