Enn Saar: e-tervise projekt saab mõõdupuuks

Microlinki juhi Enn Saare sõnul on Eestis
teostatavad e-tervise projektid mõõdupuuks, kas suudame e-riiki edasi
arendada.

E-tervise projektid on tema sõnul kriitilise tähtsusega. „Need pole sellised, kus üks ametkond teeb oma protsessid ümber, need hõlmavad väga paljusid ametkondi ja tekitavad nende vahel palju hõõrdumist,“ sõnas Saar tänasel MicroLinki ja Oracle'i seminaril.

Need projektid saavad mõõdupuuks, kas suudame oma e-riiki edasi arendada. „Maailmapraktika näitab, et edukad riigid suudavad. Sabassörkijad ei suuda ja jäävad vinduma,“ sõnastas Saar Eesti IT-edukuse mõõdupuu.

Tema sõnul küsitakse üha enam, kas meie IT-edulugu on läbi saanud ja kas esirinnas olemise asemel muutusime sabassörkijaks. Sellele küsimusele vastamiseks ei piisa tema sõnul emotsioonidest või sisetundest. "Väga lihtne on öelda, et tiiger magab või riik ei toimi nii efektiivselt. Et mingit hinnangut anda, peaks faktidele otsa vaatama," sõnas ta.

Eesti IT-sektori konkurentsivõime on tema sõnul ajakirja The Economist uuringu järgi maailmas 25. kohal. Punkte saime hea ärikeskkonna, e-kanalite jms eest, kindel kitsaskoht on meie inimressurss, ütles Saar.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara