Euroopa Komisjon surub taas mobiilikasutust odavamaks

Euroopa Komisjon nõuab sidefirmadelt, et
need alandaks välisriigis mobiilse interneti kasutamise maksumust.

Eile Barcelonas alanud maailma tähtsaimal mobiilimessil esinenud Euroopa Komisjoni infoühiskonna- ja meediavolinik Viviane Reding ütles, et tasude alandamiseks on aega suveni. Kui sidefirmad hindu ei alanda, kohustab neid seda tegema ELi ettevalmistatav õigusakt, lisas ta.

Reding ütles Barcelonas, et mobiilse interneti kasutamine teises Euroliidu riigis viibides ei peaks olema oluliselt kallim kui mobiiliomaniku koduriigis. Mobiiliga välisriigis viibides maksis ühe megabaidi andmete liigutamine eelmise aasta kolmandas kvartalis ELis keskmiselt 82 krooni.

Maailma suurim mobiilifirma Vodafone lubas reedel, et alandab välisriigis mobiilse andmeside kasutamise tasusid ligi poole võrra. Eelmisel kuul teatas Vodafone, et see teenus annab nende tuludest alla ühe protsendi.

Mobiilse andmeside tasude alandamisest on teatanud ka Hollandi sidehiid KPN, Poola operaator Play, Hispaania Telefonica ja Rootsi TeliaSonera.

Eelmisel aastal Euroliidus kehtima hakanud õigusakt kohustas mobiilifirmasid alandama mobiiliga välisriigis helistamise hindu, ent ei puudutanud andmesidet ja lühisõnumeid.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

21. oktoober 2017

Derivco is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

14. oktoober 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara