Alibaba tõmbab tooli Yahoo! alt ära

Hiina internetikompanii Alibaba Group peab
läbirääkimisi investoritega, kes võiksid osta 39 protsenti ettevõttest, mille
omanik on Yahoo!, kirjutab The Wall Street Journal.

Läbirääkimised peegeldavad majanduslehe sõnul Alibaba usku, et Microsoftil õnnestub maailma üks tuntumatest internetiportaalidest üle võtta. Samas tähendab see seda, et Microsoftil tuleb ilmselt suurendada pakkumist, sest Yahoo! osalused Aasia riikides on üks peamisi põhjusi, miks tarkvaragigant portaali soovib. Yahoo!-l on märkimisväärsed osalused Jaapani, Korea ning Hiina internetikompaniides. Alibaba on Hiina turul kolmandal kohal, aga neist kõige kiiremini kasvab äriühingutele suunatud Alibaba.com.

Alibaba eesmärk Yahoo-lt osalus välja osta põhineb 2005. aasta leppe klauslil, kus on kasutatud väljendit „õigus teha esimene pakkumine,” mis peaks jõustuma juhul, kui Yahoo! ja Microsoft jõuavad mingilegi kokkuleppele.

Microsoft tegi 31. jaanuaril pakkumise Yahoo! aktsionäridele ettevõtte ülevõtmiseks hinnaga 31 dollarit aktsia. Yahoo! aktsionäride üldkoosolek peaks toimuma seaduste kohaselt hiljemalt 12. juunil, kuid analüütikud arvavad, et Yahoo! peaks selle toimumise edasi lükkama, kirjutas Bloomberg mõned päevad tagasi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara