eBay juht lahkub poliitikasse

Märtsi viimasel päeval lahkub eBay juhi
kohalt Meg Whitman, kes pärast kümneaastast karjääri internetioksjonite firmas
jätkab esialgu USA vabariiklaste presidendikandidaadi John McCaini
valimiskampaania asejuhina.

eBay ajast jääb ühe möödalaskmisena Whitmani pärandit varjutama Skype’i ost, mis sai omandatud liiga kalli raha eest, kirjutas Rootsi majandusuudiste portaal e24.se.

Whitman asus toona vähe tuntud eBaysse tööle 1998. aastal, mil Pierre Omidyari loodud firmal oli umbes 30 töötajat. Nõudmine eBay pakutud teenuste järele aga järjest kasvas ning sellest sai üks IT-aja edulugusid. Täna on eBay käive ca 9 miljardit dollarit, firma palgal 15 500 inimest ning kasutajaid ligi 80 miljonit.

Minu jaoks oli parim asi laienemine rahvusvahelisele turule. Oleme nüüd 35 riigis ning meil on tohutu võrgustik. Paremuselt teine asi oli Paypali ehk eBay rahakoti ost, ütles Meg Whitman Techcrunch blogis lahkumisintervjuus.

Kuivõrd loodetud Skype’i ja eBay sünergia teoks saab, peab näitama lähim aasta, ütles Whitman, kelle sõnul on eBayle Skype alati meeldinud ja meeldib ka täna.

Whitmani sõnul armastab ta ka ise eBays kaubelda – põhiliselt küll oma kahe poja tarvis – ostab näiteks spordiasju ja müüb seda, millest oma lapsed on välja kasvanud või mida pere enam ei vaja.

McCaine’i kampaanias viivad Whitmani teed kokku teise IT-alal karjääri teinud naisega, Carly Fiorinaga, kes lahkus Hewlett Packardist ning on nüüd kõrgel positsioonil vabariiklaste parteikontoris.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

GLAMOX is looking for a JUNIOR FUNCTIONAL ARCHITECT

Fontes PMP OÜ

16. oktoober 2018

Teabevara