Ruhnult algab täna Eesti täielik üleminek digitelevisioonile

Täna lõpetatakse Ruhnu saarel
analoogtelevisiooni edastamine, millega algab Eesti täielik üleminek
digitelevisioonile.

Täna lülitavad kultuuriminister Laine Jänes, telepilti edastava ettevõtte Levira juhatuse esimees Mart Einpalu ning Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juht Jüri Pihel välja Ruhnu analoogtelevisiooni saatja, mis on ajalooliseks avalöögiks Eesti täielikule üleminekule digitaaltelevisioonile, teatas majandusministeerium. Pidulikule üritusele on kutsutud kõik saareelanikud. Kohe pärast analoogsaatja väljalülitamist on kõigis Ruhnu kodudes nähtav õhu kaudu leviv ning tavaantenniga vaadatav digitaaltelevisioon.

Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juhi Jüri Piheli sõnul on Ruhnu saar esimene piirkond kogu Balti riikides, kus minnakse täielikult üle digitaaltelevisioonile. „On sümboolne, et Eesti ja kogu Baltimaade digi-tv ajastu algab ühest kaugemast meretagusest paigast ja rahvaarvult Eesti väikseimaist vallast – Ruhnu saarelt,“ ütles Pihel. „Üleminek digitelevisioonile muudab Ruhnu saarel senise ühe ETV kanali asemel nähtavaks kõik tasuta kodumaised kanalid. “

Praegu on maapealse leviga digitaaltelevisioonis nähtavad ühtekokku 5 tasuta Eesti telekanalit. Digiplatvormile lisandusid Kanal 2 ja uus telekanal Kanal 11 ja uus teleprogramm TV6. ETV ja Kalev Sport hakkasid digitaalkujul levima juba varem. Lisaks on kodumaistest kanalitest digitaaltelevisiooni vahendusel vaadatavad reklaamivaba telekanal Neljas ning MTV Eesti.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

Teabevara