Internet on täis musti auke

Kui tihti olete klikkinud soovitud
internetiaadressil ning vaadanud liivakella oma arvutiekraanil, aga lehekülg
jääbki ilmumata. Sellist olukorda on kogenud enamus netikasutajaid, kuid
tihtipeale süüditakse siin enda viletsat netiühendust või seda, et lehekülg ise
on maas.

Tegelikult on põhjus vahel sootuks müstilisem. Kogu aeg kaovad kübermaailmas liikuvad sõnumid mustadesse aukudesse, selgub värskest uuringust.

Washingtoni ülikooli arvutiteaduse üliõpilane Ethan Katz-Bassett koos oma juhendaja Arvind Krishnamurthyga mõtlesid välja programmi, mis otsib internetist auke, kuhu lähevad kaduma soovitud veebiküljed või saadetud e-mailid.

Selleks, et olla kindel, et nad ei peaks mustaks auguks lõppkasutaja või lehekülje enda probleeme, otsib programm neid arvuteid, millele pääseb vaid interneti teatud osadest, aga mitte kõikjalt. See viitab sellele, et probleem tekib kuskil tee peal.

„Me olime hämmastunud, kui palju auke leidsime me neljakuulise uuringu käigus,” ütles Katz-Bassett Live Science’ile. „Näis mõistusevastane, et neid häireid esineb nii sageli.”

Nüüd jälgivad nad musti auke pidevalt ning kaardistavad probleeme maailmas igal ajahetkel, lootes, et see aitab interneti teenusepakkujatel leida probleeme oma võrkudes.

Edasi on neil kavas kogutud andmeid täpsemalt analüüsida, et leida kohad, kus probleemid tekivad. Seejärel saaks välja tulla ennustustega.

Monitooringusüsteemi nimi on võetud kosmoseteleskoop Hubble eeskujul, mis suudab üles leida kosmoses leiduvaid musti auke. Süsteem on töötanud alates mullu sügisest ning selle aja jooksul on avastatud 898 579 musta auku ning ühendusprobleemi.

Vaata Hubble abil koostatud ülevaadet praegu internetis leiduvatest mustadest aukudest: hubble.cs.washington.edu/

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara