Programmeerijate mõõtja: ettevõte säästab 10%

Programmeerijate töötulemuse mõõtmisega
tegeleva SourceKibitzeri juht Mark Kofman ütles, et innovaatiline EyeQ teenus
suurendab tarkvaraarenduse efektiivsust 10%.

”EyeQ teenuse kasutamine tõstab efektiivsust kuni 10%, seda projekti suurema läbipaistvuse, teadmiste lihtsama ülekandmise ja võtmeisikute korrektse identifitseerimise kaudu,” rääkis Kofman aripaev.ee-le.

Arvestades programmeerija tunnihinnaks 500 krooni, säästab efektiivsuse tõus umbes 8000 krooni kuus. „20 programmeerijast koosneva meeskonna puhul teeb see 2 miljonit säästu aastas,” lisas Kofman.

Olulisemate näitajatena jälgib EyeQ programmeerija panuse suurust, tema aktiivsust ja know-how’d ehk töötaja teadlikkust, aga ka meeskonnasõbralikkust ja kaaslaste abistamist, kirjutatud koodi keerukust ning selle stabiilsust.

EyeQ teenusel on kaks versiooni. EyeQ LITE maksab 20 eurot kuus iga analüüsitud programmeerija kohta. ”See on teenuse lihtsustatud variant, mis sisaldab põhilisi mõõdikuid,” kommenteeris Kofman.

Versiooni EyeQ FULL hind sõltub suuresti kliendi valikutest ning meeskonna suurusest, kuid teenuse hinnatase jääb vahemikku 40-100 eurot kuus iga analüüsitud programmeerija kohta.

”Üldine põhimõte on selline, et teenuse kasutamine ei maksaks inimese kohta rohkem kui programmeerija üks töötund. Arendustöö suurenenud efektiivsus peaks meie teenuse kasutamise seega kindlasti ära tasuma,” kommenteeris Kofman.

Ta lisas, et hetkel suunab EyeQ teenus pisut üle 10 tarkvaraarendusprojekti juhtimist. Seejuures on jälgimisel umbes 100 programmeerijat.

Siiamaani töötas SourceKibitzeris kaks inimest. ”Maikuus liitub meiega veel kaks inimest, programmeerija ja müügijuht. Aasta lõpuks on meil plaan kasvada 10 inimeseni,” avas Kofman SourceKibitzeri laienemisplaane.

Kuna EyeQ tuli turule alles selle aasta alguses, on kasumist veel vara rääkida, leidis Kofman. Tänavuseks käibeks prognoosib ta 150 000 eurot ehk üle 2,3 miljoni krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara