Aafrika kihutas USAst mobiilimaailmas mööda

Aafrika mobiilibuumil ei paista lõppu
tulevat. Juba praegu on seal kasutuses enam mobiiltelefonide SIM-kaarte kui USAs
ja Kanadas.

Juunis on oodata, et Aafrika mobiilikasutajate arv ületab 300 miljoni piiri. Põhja-Ameerikas on neid umbes 277 miljonit, vahendas di.se Norra uudistekanalit Dagens Näringsliv.

Uuringufirma Gartner Research andmetel on USAs SIM-kaarte kasutusel 252 miljonit. Sama firma andmetel möödus USAst turu mahu poolest hiljuti ka India, kus on 260 miljonit mobiiliklienti.

Aafrika on kiireima kasvuga ka arenevatel turgudel. Möödunud aastal kasvas sealne turg 38%. Lähis-Idas kasvas samal ajal mobiilikasutajate arv 33% ja Aasias (sh ka Vaikse ookeani piirkond) 29%.

Aafrika mobiilibuumi suurimad eestvedajad on Põhja- ja Lääne-Aafrika, kust on tulnud 63% kogu mandri kasvust. Global Equity Research Investmentsi aruande kohaselt on 2010. aastaks oodata, et Aafrika turg kasvab veel 76% võrra.

Ja operaatorid seisavad juba järjekorras. Rootslaste Millicom on juba alustanud ettevalmistusi, et Aafrika turgudele siseneda. Norra Telenori juht Jon Fredrik Baksaas ütles hiljuti, et ettevõte mõtleb tõsiselt sealsetele võimalustele.

Lõuna-Aafrika operaator MTN, kelle käes on koduturul 45% turuosa, tegi esmaspäeval Johannesburgi börsil korraliku hüppe. Põhjuseks Financial Timesis avaldatud artikkel India hiigeloperaatorist Bharti, mis kavatseb LAV tegijale ülevõtmispakkumise teha.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara