Ettevaatust libafailid!

Vähemalt pool miljonit inimest on netist
muusikat või filme alla laadides sattunud libafailide lõksu, väidab
arvutiturvalisusega tegelev firma McAfee.

Pealtnäha on tegu muusikafaili, videolõigu või isegi täispika filmiga ja selliseid faile on failivahetuskeskkondades ohvreid ootamas lademete kaupa, vahendas BBC.

Praegune libafailide puhang on McAfee teatel siiski suurim, mida on nähtud viimase kolme aasta jooksul.

Kes libafaili enda arvutis käivitada püüab, satub reklaamiakende tulva alla ning seab tõsisesse ohtu oma arvuti turvalisuse. Eriti rohkelt on libafaile leitud seoses eDonkey ja Limewire failivahetusvõrgustikega. Faili allalaadijal palutakse installeerida codec, mis sobib selle meediafaili mahamängimiseks. Tegelikult on tegu troojalasega, mis installeerib arvutisse reklaame levitavat tarkvara.

Tihti on selliste failide pealkirjad kirjutatud mitmetes keeltes, et tõmmata võimalikult paljude kasutajate tähelepanu. Pealkiri võib viidata mõnele muusikapalale, pornole või siis menufilmi täisversioonile.

Üks ohumärk on ka see, kui fail nõuab, et selle mängimiseks tuleb installeerida eraldi tarkvara või on failiga kaasas eraldi mp 3 mängija, mis mängib ainult sellega seotud faile.

McAfee teatel on selliseid faile leitud viimase nädala jooksul rohkem kui poolest miljonist arvutist, kuid vaid kümnendik kasutajatest oli lasknud enda arvutisse installeerida codeci ning jäänud reklaamiakende tulva alla. Ohus on ainult need, kelle arvuti töötab Windowsi operatsioonisüsteemiga.

Mõned näiteid libafailide nimede kohta:

girls aloud st trinnians.mp3
changing times earth wind .mp3
heartbroken fast t2 ft jodie.mp3
meet bambi in kings harem.mp3
paralyized by you.mp3

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara