Levicom nõuab kunagiselt nõustajalt poolt miljardit krooni

Eestis asuv Levicom International Holdings
BV nõuab Londoni advokaadibüroolt Linklaters LLP rohkem kui poole miljardi
kroonise kahju hüvitamist, kirjutas Bloomberg.

Levicomi ja Linklatersi 539,5 miljoni kroonise tüli algpõhjus peitub 1998. aastas, mil Eesti ärimeeste Tõnis Paltsu ja Toomas Peegi telekomifirma rändas Hollandisse registreeritud Levicom International Holdings BV vahendusel Rootsi telekomihiiu Tele2 kätte.

Linklatersi soovitus oli "lohakalt läbimõeldud ja liialt optimistlik", väidab Levicom nüüd kohtudokumentides, milles nõuab Londoni suuruselt teiselt advokaadibüroolt 50 miljoni dollarilise (505,8 miljonit krooni) kahju ja 1,7 miljoni naelsterlingi (33,7 miljoni krooni) suuruste õigusabikulude hüvitamist.

Linklaters soovitas Levicom International Holdings BV-l müüa aktsiaselts Levicom Cellular ja osaühing Levicom Broadband firmale NetCom AB. Kui ilmnes, et NetCom rikub lepingut, ütles Linklaters Levicomile, et neil on vahekohtus võitmiseks 70protsendine tõenäosus.

Võidu tõenäosus vähenes 50 protsendile, kui Levicom lükkas tagasi kolm pakutud lahendust. Isegi, kui Levicom oleks vahekohtus võitnud, oleks ta sellega saavutanud kokkuleppest vähem, väitis Levicom oma hagis.

Linklatersi väitel esitas Levicom oma Läti tehingute kohta puudulikku informatsiooni ega küsinud enne Tele2 AB omandatud NetComi pakkumiste tagasilükkamist nõu. Väidetavalt soovitasid advokaadid kaasata tehingu hindamisse finantsspetsialisti.

Levicomi väited on täiesti valed, kommenteeris Linklatersi partner Mark Humphries, kes omal ajal Levicomi nõustas.

Levicomi advokaat Andrew Shaw keeldus kommentaarist. Tele2 kõneisik Pernilla Oldmark keeldus samuti kommentaaridest.

Londoni kõrgem kohus määras eelistungi 5. detsembrile.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara