TEST: EMT-l saab olema raske veenda mobiil-TV kasulikkuses

Teisipäeval alustas EMT oma mobiil-TV
testperioodi. Testija hinnangul on pilt küll veel ruuduline ja kanalivalik
tagasihoidlik.

Televiisorit saab vaadata praegu veel vaid Nokia N77 telefoniga, mobiiltelevisioon levib vaid Tallinnas ja vaadata saab samu kanaleid, mida tavalisest televiisoristki.

Haarasin minagi ühe telefoni pisikeseks testiks kaasa. Mobiil-TV kasutajaliides on lihtne ja lollikindel, kohati veel pisut aeglane. Kuid see ei ole mitte teenuse viga, vaid aeglus on enamuses kinni telefonis endas ja edaspidi ehk tuleb kiiremaid telefone. Aga paari nupulevajutusega saab vahetada kanalit, sättida pilti ja reguleerida helitugevust.

Esimese asjana potsatas mobiiliekraanile seriaal "Beverly Hills, 90210", mis tekitas kerge nostalgiahoo. Pilt oli terav ja ilusalt värviline, isegi subtiitrid olid täitsa loetavad. Mobiili valjuhääldist tuleval helil oli küll pleki kõla juures, kuid see ei häirinud. Samas kaasas olenud kõrvaklappidest oli heli natuke tuhm.

EMT juhid unistavad, et sel suvel võiksid eestlased juba mobiili-TVst suvel rannas olümpiamängude ülekandeid nautida, siis see võib raskeks osutuda. Nimelt päikese käes on ekraanil näha vaid suhteliselt ebamäärased varjud, kahjuks on see enamike LCD-toodete viga. Ja päikseta ilmaga pole rannas suurt midagi teha.

Aku peab mobiili-TVd vaadates hästi vastu. N77 aku sai tühjaks kolme päeva jooksul vahelduva eduga testides, kokku umbes kaks tundi telepildi nautimist.

Testperioodile kohaselt on levi natuke lünklik. Kõrgemates kohtades ja välitingimustes on levi parem. Minu töölaua juures kohati isegi ideaalne. Väljas liikudes kohati hakkis ja pilt oli ruuduline. Hoonete esimestel korrustel oli pause ja kodeerimisvigu suisa häirivalt palju.

Kui reklaamiti, et mobiili-TVd oleks hea nautida näiteks lõunapausil, siis mina ei leidnud keskpäeval midagi, mida ilmtingimata sel ajal vaatama peaks ja milleks investeerida mobiil-TVsse. Eetris on eelnevate õhtute kordussaated ja head seriaali või saadet naudiks pigem kodus suurest televiisorist. EMT-l saab olema raske inimesi veenda, et mobiili-TV nende elu märkimisväärselt rikastaks või lihtsamaks teeks.

Mobiili-TV tundub praegu sellise nišiteenusena, et näiteks vargsi spordivõistlusi piiluda või lastele meelelahutust pakkuda. Kuid paljud on nõus investeerima uude telefoni, et Eesti sportlaste saavutusi Pekingis piiluda.

Muidugi oleks lahe, kui väga väikese raha eest, nii kuni 20 krooni kuus, saaks suvalisest mobiilist, mitte valitud kallitest mudelistest telepilti kaeda, sest aeg-ajalt oleks see tõesti käepärane.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara