Apple’i iPhone päikesega laetavaks

Apple’i iPod ja iPhone võivad tulevikus
muutuda elektrivõrgust sõltumatuks, sest saavad energiat otse päikeselt.

Apple on esitanud taotluse, et patenteerida tehnoloogia, mille kohaselt paikneb päikesepaneel puutetundliku ekraani all, nii et selle paigutamiseks ei ole vaja eraldi ruumi raisata. Seega saaks tervet 2,4 x 4,5 tollist ekraani kasutada ka päikeseenergia püüdmiseks, kirjutas The New York Times.

Just ruumipuudus on siiani sellise idee rakendamist takistanud, sest mõte päikese abil laetavatest telefonidest, mp3-mängijaist ja pihuarvutitest ei ole sugugi uus.

Kui päikese abil elektrivõrgust ka täiesti sõltumatuks ei saa, siis aku vastupidamisaega peaks see küll parandama. Apple’i sõnul võimaldab iPhone’i aku hetkel umbes kaheksa tundi kõneaega, kuid 3G versioon peaks tulema veel oluliselt energianäljasem.

Päike pole mitte ainult suurepärane vahend kantavate elektrooniliste seadmete elektrivõrgust sõltumatuse suurendamiseks, vaid võiks juurde meelitada ka uusi kasutajaid, kellele on oluline roheline mõtteviis.

Näiteks on Briti ettevõte Better Energy Systems valmistanud mobiilse laadija, mis annab ühe tunni päikese käes laadimise jooksul saadud energia eest telefonile 20 minutit kõneaega. Saksa ettevõte Sunload valmistab aga päikesepaneelidega varustatud seljakotte, mille abil saab laadida erinevaid kantavaid seadmeid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara