Kiisler: miks me pole e-riigi mainet rahaks pööranud?

Regionaalminister Siim-Valmar Kiisler
rääkis e-riigi tulevikku tutvustaval konverentsil, et e-riigi maine on kappi
suletud ning era- ja riigisektor peaksid selle koos rahaks tegema.

Kiisler rääkis, et võrreldes teiste riikidega on eestlased e-lahendustest üldiselt vaimustuses. Ta lisas, et meil pole palju asju, millega oleme välismaal silma paistnud, kuid e-riigina oleme tuntud. „Täna on meil kullakangid, mille oleme kappi sulgenud, kuid potentsiaal tuleb kapist välja lasta,“ märkis minister ja lisas, et riik peab ITeksporti toetama.

„Kurdetakse, et meie e-teenused on laiali, kuid peaks olema üks asutus, kust e-teenused kätte saadaks,“ ütles Kiisler. „Eesti saatkonnad teistes riikides saaks olla müügiruumideks,“ lisas ta.

Kiisler ütles, et Eesti e-riigi maine on paljudes maailma riikides väga hea ning tõeline kasum on oma brändis, mitte allhankes. „Meil on seniks väga hea e-riigi maine, kuid me pole seda rahaks pööranud. Peaksime tootma sellest materiaalset tulu kogu Eesti riigi jaoks, lõppkokkuvõttes tulu ettevõtjatele ja kodanikele,“ rääkis ta.

„Selleks peab olema müügistruktuur, riigiametnikud oleksid seal ebaefektiivsed. See saaks olla era- ja avaliku sektori koostöö," märkis Kiisler ja ütles, et on valmis koordineeriva keskuse loomiseks.

Kiisleri sõnul tuleks Eesti tiigril lasta riigist välja hüpata. „Kuid see seisab selle taga, et riigisektoril pole endal seda koostööd,“ tunnistas Kiisler. "Kui riigisektor hakkab koostööd tegema, areneb koostöö ka erasektoriga. Siis saame üles ehitada tugeva ekspordikanali."

Kiisler ütles, et täna kaalutakse kahte riikliku suunda, millest üks on maksude tõstmine ja teine ekspordi elavdamine. "Mina eelistan eksporti,“ sõnas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Arvamused

Teabevara