Hasarti kütvad oksjoniportaalid levivad ka Eestis

Kes poleks näinud reklaami "Auto. Vorst.
Auto vorsti hinnaga!" või kuulnud Sendioksjonist? Arvult kuues turule tulija müüs eile 21 krooni
ja 70 sendiga viis kasti õlut.

Eile õhtul käivitus Eestis kuues ostuhasarti küttev internetiportaal Hinnaralli, kust võib moodsa elektroonika ning suvekaupade kõrval soetada täna õhtulgi võileiva hinnaga viis kasti õlut.

175 022 krooni väärt Citro?n C3 oksjon jätkub õhtul kell viis. Oksjonikorraldaja Bidoloo tõstab müügihinda 1 sendi kaupa ja praeguseks on auto hind kerkinud 44 krooni ja 66 sendini. Tavalisest vorstist maksab see küll juba rohkem, kuid korraliku suitsuvorsti hinna piiridesse siiski veel mahub.

Et internetioksjonilt ihaldusväärset sõidukit, elektroonikat, kontserdipiletit või reisipaketti võita, tuleb oksjonikorraldaja veebilehel pingsalt taimerit jälgida ning usinalt SMSida. Kui kaaspakkujad väsivad või hooletuks muutuvad, võidab oksjoni viimase SMSi saatja.

Tõsi, internetikommentaatorite hinnangul 40% kasumimarginaaliga internetioksjoneil maksab üks SMS 10-25 krooni. Kes internetipangast pakkumisi hulgi ostab, saab pisut odavamalt, kuid väärt kaupade oksjonid võivad kesta päevi või isegi ööpäevi järjest.

Kui Bidoloo ja Vaus tõstavad oksjoni käigus toote hinda 1 sendi kaupa, siis Eurocent24 keskkonnas langetab iga SMS toote hinda 1 sendi võrra. Sendioksjonil lisab SMS hinnale 9 senti ning Hinnaralli keskkonnas 7 senti. Ka pakkumiste intervallid erinevad mõnevõrra.

Veidi erineval põhimõttel töötab sügisel taasalustav Oksjon24, mis saadab magusa kauba sellele, kes SMSis unikaalseima ostuhinna. Näiteks, kui paljud osalejad pakkusid nädala jooksul müügis olnud toote hinnaks 2, 3, 4 ja 5 krooni, kuid üks osaleja 1 krooni ja 1 sendi, võidab oksjoni tema.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara