Minister lubab Teliale paremat kosilast

Rootsi rahandusminister Mats Odell lubab
väikeaktsionäridele, et ettevõttele leitakse parem kosilane, kes maksab France
Telecomi pakkumisest rohkem.

„Plaan on endiselt TeliaSonera teise telekomioperaatoriga paari panna ja see toimub lähema kahe aasta jooksul,“ vahendas e24.se Odelli sõnu.

TeliaSonera väikeaktsionärid on täna saanud suure languse osaliseks. Ettevõtte aktsia langes pärast France Telecomi pakkumise tagasivõtmist 13,7 protsendi võrra 43-le Rootsi kroonile. France Telecom tegi oma ülevõtmispakkumise 5. juunil, olles nõus iga Telia aktsia eest maksma umbes 56 Rootsi krooni.

Mats Odell kutsub inimesi üles kannatlikkusele. Rootsis on 332 000 aktsiaomanikku, kellel on vaid TeliaSonera aktsiaid.

„Me saame veel parema pakkumise. See ei olnud piisavalt hea, olgu siis väikeaktsionäri, riigi või kellegi teise jaoks. Uued võimalused on veel ees,“ ütles Odell.´

„Telekomiturul toimub praegu konsolideerumine ja TeliaSonera on praegu ainus müügil olev firma. Huvitatuid on, olen täiesti veendunud, et TeliaSonera saab konsolideerumisest osa. Millal see juhtub, ei oska ma öelda, aga ma ei kavatse müüa enne, kui saame hinna, mis vastab ettevõtte kogu väärtusele,“ lisas minister.

Seni on spekuleeritud ka norralaste Telenori huvi üle TeliaSonera vastu. Mats Odell midagi täpsemalt kosilaste kohta aga öelda ei soovinud. France Telecomiga kavandatud tehingu läbikukkumist Odell ebaõnnestumiseks ei pea.

„Vastupidi, see näitab, et me ei müü ükskõik millise hinna eest. Kui oleksime müünud esimesele parimale, oleks see olnud nõrkus,“ rääkis ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Itella Estonia otsib ÄRIPROTSESSIDE ARENDUSJUHTI

Itella Estonia OÜ

17. detsember 2017

Arvamused

Teabevara