Ilves: tähtis on olla inimestele ligitõmbav

Täna konverentsil Baltic Dynamics 2008
tervitussõnu lausunud president Toomas-Hendrik Ilves leidis, et teaduspõhiseks
arenemiseks on hea palgapakkumise kõrval vaja olla kõrgemalt haritud inimestele
ka elukeskkonnana ligitõmbav.

„Palgad võivad olla konkurentsivõimelised, aga sama oluline on elukvaliteet,“ ütles ta. Tema sõnul peavad Balti riigid olema valmis konkureerima kõrgelt haritud tööjõu pärast kogu maailmas.

USA vanima, järgmisel aastal poolsajandi vanuseks saava Põhja-Carolina teaduspargi The Research Development Triangle Park president ja tegevjuht Rick Weddle oli Ilvesega päri. “50 aastat tagasi oli põhiküsimuseks, kuidas teha keskkond inimesele atraktiivseks ja on seda siiani,“ väitis ta.
Tema sõnul töötavad nad kogu aeg selle nimel, et muutuda potentsiaalsele tööjõule ligitõmbavamaks. “Ei saa öelda, et me ei kardaks – me oleme surmani hirmunud,“ viitas ta teravnenud ülemaailmsele konkurentsile ja lisas, et eriti võimsalt arenevad teadmistepõhised sektorid praegu Hiinas

Innovatsiooni ja teadmiste peamiseks aluseks pidas Ilves loodusteaduste õpetamist juba alamates kooliastmetes. „Ei saa üles kasvada ilma matemaatikata ja siis minna ülikooli sooviga algebrad õppida,“ leidis ta.

Eile õhtul alanud Baltic Dynamics 2008 on iga-aastane rahvusvaheline konverents, mis keskendub Balti riikide konkurentsivõime tõstmisele ja innovaatilisele lähenemisele ettevõtluses. Tänavuseks peateemaks on innovatsioon kui võimalus pöörata majanduse aeglustumine uuesti kasvuks. Konverents lõppeb homme õhtul.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an AUTOMATION ENGINEER

Derivco Estonia OÜ

20. jaanuar 2018

Derivco is looking for an ELIXIR DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

02. veebruar 2018

Arvamused

Teabevara