ABB tootis miljoni eest tööstusroboti

Tallinna Tehnikaülikool ja ABB lasevad
käiku tööstusroboti IRB. Roboti põhiülesandeks on keevitustöö, aga seda saab
kasutada ka muude tootmisülesannete täitmiseks.

Robot on toodetud rahvusvahelise energiaettevõtte ABB poolt, teatas ülikool. Enamik roboti tootmise ja paigaldamisega seotud ligi miljoni kroonistest kulust kattis samuti ABB. Roboti põhiülesandeks on keevitustöö, aga seda saab kasutada ka muude tootmisülesannete täitmiseks. Näiteks tööpinkide teenindamiseks, toodangu pakkimiseks jne. Üldjuhul rakendatakse robotit seal, kus töö on inimesele ohtlik, ülejõukäiv, üksluine või on töökeskkond tervistkahjustav (elusorganismile vastuvõetamatu).

ABB Balti riikide juht Bo Henriksson: "ABB tööstusroboti paigaldamine TTÜ energeetikamajja oli meie ettevõtte poolt loogiline samm, sest insenerihariduse õpetamiseks peab olema ka korralik materiaalne baas. Olen veendunud, et uue roboti näol paranevad uute robootikaspetsialistide koolitamisvõimalused oluliselt."

"ABB koostöö Tallinna Tehnikaülikooliga algas praktiliselt kohe ettevõtte tulekuga Eestisse 1990ndate alguses, kui sai selgeks, et vajame edasiminekuks kohalikke hea hariduse saanud insenere. Oleme olnud TTÜ tudengite seas populaarne tööandja, sest pakume häid praktikaprogramme ning võimalust alustada karjääri ABB-s juba üliõpilaspõlves. Täna töötab ABB-s kümneid TTÜ lõpetanuid. Esile tuleb tõsta ka ABB investeeringuid TTÜ laboritesse. Suurema panuse oleme teinud TTÜ elektroenergeetika ning elektriajamite ja jõuelektroonika instituudi laboratoorse baasi väljaarendamisesse," rõhutas Bo Henriksson.

Energeetikateaduskonna dekaan Tõnu Lehtla lisas, et tulevikus robotid teevad tööd, inimesed mõtlevad neid välja ja ehitavad valmis. Seepärast tuleb üliõpilastel robotitehnikat õppida.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara