Google’i plaan: võrguteenus pakkumispõhiseks

Alles tõi Google välja oma mobiiltelefoni,
mis on üle maailma seotud Deutsche Telekomi T-Mobile võrkudega. Nüüd selgub äsja
avaldatud patenditaotlusest, et Google kavatseb mobiiltelefonikasutajad
tulevikus üldse operaatorilepingutest vabastada.

Patent kirjeldab lahendust, kust klient pole seotud mitte ühe operaatori võrguga, vaid telefon, sülearvuti või mõni muu võrguvabalt toimiv seade võtab pakkumisi kõigilt olemasolevatelt võrkudelt. Mullu märtsis USAs esitatud patenditaotlus avalikustati täna, kirjutas New Scientist.

Sellisel tööpõhimõttel töötavad seadmed saadaksid võrgule soovitud teenuse tingimused, olgu selleks siis telefonikõne või internetiühendus, mille peale vastuseks tuleksid pakkumised näiteks minuti- või ühikuhinnana, mida võrk selle teenuse eest soovib saada.

Seejärel aktsepteeriks kasutaja pakkumise kas nupulevajutusega või teeb seade seda kasutaja eest, kui eelnevalt on seatud kriteeriumid, milliseid pakkumisi tuleb vastu võtta.

Patent ei täpsusta, milliste võrkude kohta see käib, seega võiks seda kasutada kõigi võrguvabade ühenduste puhul, seega võivad kõne alla tulla nii GSM, 3G, wi-fi kui ka analoogse telesignaali edastamise järel vabaks jäävad sagedusvahemikud.

Google’i esindaja sõnul patenteerib firma erinevaid ideid, millele firma töötajad tulevad. Mõnest neist saab tulevikus teenus või toode, mõnest aga mitte.

Loe ka: Google toob välja telefoni

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara