Arvuti saab energia päikeselt

Disainer David Veldkamp annab oma panuse
futuristliku arvutiga nimega LawnPC, mis saab energia otse päikeselt.

Masin toodab ise kogu vajamineva energia päikesepatareidega, mis on paigutatud arvuti peal asuvasse murulappi. Muru on valmistatud looduslikust puuvillasest kangast, mille sisse on paigutatud päikesepatareid. Looduslike materjalide kasutamine muudab seadme biolagunevaks. Ka arvuti enda valmistamiseks kasutatud plast on biolagunev. Sajad rohulibled toodavad tunnis energiat võimsusega umbes 60 vatti, millest peaks väikse võimsusega arvutile üldjuhul piisama, kirjutas Ecofriend.

Arvutit energiaga varustav muru on eemaldatav, seega saab oluliste tehnoloogiliste uuenduste korral vajadusel süsteemi riistvara uuendada. LawnPC on täielikult juhtmevaba, mis võimaldab teha tööd kõikjal. Kuna arvuti ühendub ka monitoriga juhtmevabalt, saab kasutaja selle paigutada sobivasse kohta ning monitori töö tegemiseks mujale viia.

Arvuti ei vaja mingit jahutussüsteemi, süsteemi jahutamiseks piisab rohuliblede vahel puhuvast õhust. Muruarvuti peab paigutama akna lähedusse, kus see saaks piisavalt õhku ja valgust. Kuna muru on eemaldatav, saab seda kasutada ka teiste elektroonikaseadmete, näiteks teleri varustamiseks energiaga.

Idee puudus on sama kõigi päikeseenergiale lootvate projektide nõrkus – kui valgust pole, ei tööta ka energiamuru. Seega tuleb arvuti õhtusel ajal siiski seinakontakti lülitada.Arvuti saab energia päikeseltArvuti saab energia päikeselt

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara