Prantsusmaa kavatseb piraadid internetist ilma jätta

Prantsusmaa plaan jätta järjekindlad
netipiraadid ilma võrguühendusest on saamas seaduse jõudu.

Internetis illegaalselt muusika-, filmi- või mängufailide jagajad saavad esmalt e-kirjaga kaks hoiatust, kui need ei anna tulemust, siis võetakse netiühendus ära, kirjutas BBC.

Prantsusmaa senat juba hääletas seaduseelnõu poolt, edasi läheb eelnõu kinnitamiseks Prantsuse Rahvusassambleele.

Idee kerkis üles aasta tagasi, kui Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy nimetas seda „tsiviliseeritud interneti tuleviku jaoks otsustavaks hetkeks“.

Eelnõu järgi peaksid võrguteenuse pakkujad hakkama jälgima kasutajate käitumist. Firmadele tehakse kohustuseks installeerida tulemüürid, mis takistaksid töötajatel failivahetusega tegelemist.

Parempoolse MPF-partei esindaja Bruno Retailleau' parandusettepanek – kasutada väljalülitamiste asemel trahve – lükati senatis tagasi.

Kui seadus peaks vastu võetama, satub Prantsusmaa vastuollu Brüsseliga, sest tänavu aprillis kutsus Euroopa Liit üles mitte rakendama Euroopas selliseid kolmeastmelisi seadusi, sest inimeste internetita jätmine satub vastuollu kodanikuvabaduste ja inimõigustega.

Rootsi on samuti ettevalmistamisel seadus, mis muudab netipiraatide jälgimise ja karistamise lihtsamaks. See võib jõustuda 2009. aasta alguses.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara