Uus programm muudab nutitelefoni varastamiskindlaks

Soome viirusetõrjefirma F-Secure hakkab
pakkuma nutitelefonidele varastamisvastast programmi.

Eile tutvustatud nutitelefonide turvasüsteemi uus versioon F-Secure Mobile Security sisaldab programmi, mis võimaldab telefoni kaotuse või varastamise korral kauglukustust ning konfidentsiaalse info kustutamist üheainsa SMSiga.

Varguse vastane programm aktiveerub SIM-kaardi vahetusel, lukustades seadme ja saates omanikule info uue SIM-kaardi kohta. Lisaks on andmete ärakasutamise välistamiseks võimalik kustutada telefonist kaugjuhtimise teel ka kogu info, saates selleks telefoni SMSi.

F-Secure Mobile Security kaitseb ka nuhkvara vastu, mis võib jälgida ja salvestada mobiili kõiki tegevusi, sh kõnesid, SMSe, multimeediasõnumeid, e-kirju. Samaaegselt ühendab see antiviiruse tõrje seadistatava tulemüüriga, et muuta telefon mobiiliviiruste vastu turvaliseks.

F-Secure’i teatel sisaldavad nutitelefonid tihti ülisalastatud teavet, sh pangandusdetaile, e-kirju, äriprojekte, isiklikke sõnumeid ja pilte ning muid väärtuslikke andmeid. „Nutitelefonide kasutajad soovivad meelerahu internetis lehitsedes ja pangaülekandeid tehes. Nad vajavad ka oma konfidentsiaalsete andmete kaitset juhul, kui telefon läheb kaduma, ütles F-Secure’i mobiilsete lahenduste äriüksuse asepresident Samu Konttinen.

Nutitelefon laeb uusimad viirusetõrje definitsioonid ja uuendused alla millal iganes mobiiliga andmesideühendust kasutatakse. F-Secure poolt patenteeritud SMSi uuenduste mehhanism kindlustab, et kriitilised uuendused saadakse kätte ka siis, kui andmesideühendust pole.

Uus programm tuleb müüki detsembris nii F-Secure’i e-poes kui paljudel viirusetõrjefirma partneritel. Windows Mobile platvormil telefonidele on uus tarkvara saadaval 2009. aasta algusest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara