Eesti veebis saab firmat luua ka Soome ID-kaardiga

E-äriregistri ettevõtjaportaalis saab
nüüdsest asutada ettevõtte ka Soome ID-kaardiga, teatas justiitsministeerium.
Juba mõnda aega on seda olnud võimalik teha Portugali, Leedu ning Belgia
ID-kaardiga.

Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) kohturegistrite osakonna juhataja Ingmar Vali sõnul muutub Eesti ettevõtjaportaal üha rahvusvahelisemaks. „Juba kaks aastat on eestlased saanud nautida võimalust asutada ettevõte arvuti tagant lahkumata. Nüüd saavad Eestisse investeerivad põhjanaabrid oma firmad luua sama lihtsalt ja kiiresti,“ kommenteeris Vali.

Vali ütles, et lisaks äriühingu asutamisele saab esitada ettevõtjaportaali kaudu ka elektroonilise majandusaasta aruande ning muuta äriühingu registriandmeid. „Selline võimalus vähendab samuti oluliselt inimeste jalavaeva ning on Eesti kasutajate hulgas juba väga populaarseks muutunud. Näiteks tänavu esitasid majandusaasta aruande elektrooniliselt 20 protsenti äriühinguid.“

Lisaks välisriikide seast uute koostööpartnerite leidmisele töötab RIK selle nimel, et ka teised kodumaised internetiportaalid välismaiseid digiallkirju aktsepteerima hakkaksid. Näiteks võiks riigiportaal eesti.ee hakata välismaiseid ID-kaarte ja digiallkirju aktsepteerima ning miks ei võiks seda teha ka internetipangad. Ühtlasi võiks sama võimalust kasutada ka materjalide esitamisel kohtule.

RIKi eesmärgiks on Vali sõnul see, et välismaalased saaksid Eestis teha ID-kaardiga samu toiminguid, mida eestlasedki. „Kui ettevõtja on välismaalane, ei pea ta iga kord Eestisse tulema, kui on vaja riigiga suhelda. Asju saaks portaalide kaudu ajada ka distantsilt,“ rääkis Vali.

Eesti, Soome, Portugali, Leedu ning Belgia koostöö näol on teadaolevalt tegu esimese korraga, kui ühe riigi register aktsepteerib ametlikult teiste riikide rahvuslikke ID-kaarte ja nendega antud digiallkirju.

Reformierakonna majanduskonverentsil Restart! ütles justiitsminister Rein Lang, et e-registrite arendamiseks on neil tuleval aastal null krooni, kuna majanduskriis on riigieelarve nõnda ära nudinud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara