Tasuta wifi levib kui viirusepideemia

Sülearvutid on teinud viimaste aastate
jooksul hämmastavat võidukäiku. Ometi on nad olemas olnud juba aastakümneid.
Algselt peeti neid nišitooteks, mida kasutaks näiteks sõjavägi või inimesed, kes
teevad liikuvat tööd, kus on vaja kasutada arvutit.

Nüüdseks on aga sülearvuti lauaarvutit seljatamas. Inteli hinnangul müüakse juba 2009. aastal sülearvuteid enam kui lauaarvuteid. Suur osa selles on kindlasti wifil. Paljude inimeste jaoks on arvuti peamiseks funktsiooniks – mõnel juhul lausa ainukeseks – pakkuda internetiühendust.

Wifi ongi olemas üha enamates kohtades ning väga sageli tasuta. See on veennud inimesi, et tuleviku personaalarvuti on just sülearvuti või ehk hoopis telefonina kasutatav pihuarvuti, aga mitte ühe koha külge aheldav lauaarvuti.

Mida rohkem on kohti, kus on saadaval tasuta wifi, seda enam hakkab ringi liikuma inimesi, kellel on taskus nutitelefon ning seda imelikum on poodidel, restoranidel ja teistel avalikel kohtadel selle eest tasu nõuda.

Näiteks Hiina plaanib juba 2011. aastaks teha Pekingist hiiglasliku tasuta wifiga ala. Wifi tungib ka rongidesse, bussidesse ja lennukitesse. Viimased on küll paraku asjast valesti aru saanud ja üritavad internetiühenduse pakkumisega raha teha.

Tegelikult muidugi teavad kõik, et tasuta lõunaid ei ole olemas. Keegi peab internetiühenduse eest maksma, kuid ettevõtted asuvad ilmselt üha enam käsitlema wifi-ühendust kui vältimatut kulu, mille maksumus on ühtlaselt pakutavate teenuste või kaupade hinnale juurde lisatud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara